CHP'DEN YÜKSEL'E TAPU ELEŞTİRİSİ

CHP'DEN YÜKSEL'E TAPU ELEŞTİRİSİ
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör Süleymanpaşa Belediyesinin Dere sokak tapu dağıtımı ve Belediye personelinin görevine son verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.400 HEMŞERİMİZ MAĞDUR OLMUŞ DURUMDADIRIşıkgör...

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör Süleymanpaşa Belediyesinin Dere sokak tapu dağıtımı ve Belediye personelinin görevine son verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

400 HEMŞERİMİZ MAĞDUR OLMUŞ DURUMDADIR

Işıkgör yaptığı basın açıklamasında ”Hepimizin bildiği gibi bir süre önce Süleymanpaşa Belediyesi bir tören ile Aydoğdu ve Çınarlı Mahallesinin kesiştiği yerde ki Dere sokakta tapu dağıtım töreni yaptı. Öyle bir tören yaptılar ki insanları sanki yoktan tapu sahibi yaptılar. Aslında o gün yaklaşık 400 hemşehrilimizi mağdur ettiler. Bilindiği gibi Dere sokakta tapu mülkiyetleri hisseli olduğu için problemli olan bir bölge idi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir olmadan önce bir ihale yaptı ve bu sokağın yasal halde bölüştürülmesi için bir çalışma başlattı. Bu çalışmayı yapan ise dönemin AK Partili Belediye başkanı Ahmet Aygün idi. Orada ki insanlarımızın mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini gördü ve bir çalışma başlattı. Demek ki Dere sokaktaki insanların mağduriyetinin giderilmesi için 2007 yılında başlatılmış bir çalışma vardı. Bu çalışma Tapu Müdürlüğü tarafından hisse hataları oluştuğu gerekçesi ile durduruldu, iptal edildi. Hisse hatasının düzeltilmesi istendi. Bunun için gerekli işlemler yapıldı. Aradan bir süre zaman geçti. Belediye yönetimleri değişti. Süleymanpaşa Belediyesi CHP’li Belediye Başkanları tarafından yönetilmeye başlandı. Büyükşehir Kuruldu ve bu konu yeniden meydana geldi. Çünkü Alışveriş Merkezi önündeki meydanın düzenlemesi gerekiyordu. 2017 yılında Dere sokak dosyası tekrardan güncellendi ve eksiklikler giderildi. Tabi bu arada seçimler yaklaştı. Bir el devreye girdi. 2018 yılının son günlerinde yapılan düzenlenmeler de bize göre hiç bir haklı gerekçe olmadan tekrardan durduruldu. Neden? Çünkü tam seçim üzeri Süleymanpaşa Belediyesi, Büyüksehir Belediyesi burada tapu dağıtır ise kendilerine yarar sağlar düşüncesiyle tapu dağıtımının önüne geçildi. Müracaat edilen talep durduruldu ama ne hikmet ise bütün itirazlara rağmen reddedildi.

KENDİ YARARLARINI DÜŞÜNÜYORLAR

Seçimden hemen sonra tekrardan aynı dosyanın gönderildiğini ve kabul edildiğini vurgulayan Işıkgör konuşmasına şu sözlerle devam etti; Daha beşinci ayda 31.05.2019 yılında aynı dosya tekrar gönderildi ve bu defa kabul edildi. Şimdi sormak istiyorum 19.12.2018 tarihinde red edilen itiraz hiç bir değişikliğe uğramadan 31.05.2019 tarihinde nasıl kabul edildi? Ya da bir değişiklik yapıldı mı? Bunları mutlaka kamuoyuna bilgilendirmesi lazım. Seçimlerden önce seçimden önce bu tapular dağıtılsa idi Cumhuriyet Halk Partisine bir yarar sağlarmıydı? Sağlardı belki. Seçimden sonra tapuların dağıtılması, gelen AK Partili Belediyeye katkı sağlar mı? Sağlayabilir. Ama burada bizim unutmamamız gereken başka bir şey var. Eğer bu tapu dağıtımı, bu işlemler yılbaşından önce yapılsaydı orada yaşayan yurttaşlarımız imar affından faydalanmak için müracaat edebileceklerdi. CHP’ye yaramasın diye yapılan bu işlemler 435 Dere sokak hissedarın büyük bir bölümünü mağdur etti. Yani Süleymanpaşa Belediyesi tapu dağıtmak ile o insanlara bir anlamda fayda sağlamadı. Aslında daha kötüsü o insanların 3-5 ay önce tapu dağıtımları yapılsa idi bu insanlar imar affından faydalanmak için müracaat edeceklerdi. Demek istediğim şudur; AK Partili Belediyelerde öyle bir zihniyet var ki toplumun yararını düşünmekten çok kendi yararlarını düşünmekten başka hiç bir şey yapmıyorlar. Geldikleri günden beri bu zihniyetlerini her şekilde gösteriyorlar. Tapu dağıtım törenleri yaparken insanları mağdur ediyorlar. ” şeklinde konuştu.

IŞIKGÖR’DEN YÜKSEL’E GÖNDERME

AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Belediye Başkanı seçildiği günden itibaren insanları kış kıyamet edemeden sokağa terk ettiğinin altını çizen Işıkgör; ”İnsanların işlerine son veriyorlar, Ekmeklerinden ediyorlar. Önümüzde ki süreçte bakalım kaç kişiyi daha ekmeklerinden edecekler. Daha dün Süleymanpaşa Belediyesinde çalışan hukukçu kardeşimizin haksız, hukuksuz bir şekilde işine son verdiler. Her yerde söylediğim gibi bir kere daha söylüyorum ” Zulüm ile abad olanın akıbeti berbad olur” hiç kimsenin ahını almayacaksın.” dedi.