TEKİRDAĞLILAR İLİK BAĞIŞINDA BULUNDU

TEKİRDAĞLILAR İLİK BAĞIŞINDA BULUNDU
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa Kent Konseyi, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, TÜRKKÖK Kök Hücre, Tekirdağ Diş Hekimleri Odası, Tekirdağ Eczacı Odası, Tekirdağ...

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa Kent Konseyi, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, TÜRKKÖK Kök Hücre, Tekirdağ Diş Hekimleri Odası, Tekirdağ Eczacı Odası, Tekirdağ Tabip Odası ve Türk Kızılayı işbirliğinde İlik bağışı bilgilendirme ve bağış kampanyası düzenlendi.

 

KAMPANYA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI İLE BAŞLADI

Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Prof. Dr. Burhan Turgut, K.H.B. Nesrin Gürsul Akdağ konuşmacı olarak katıldığı konferans ile başlayan, “Süleymanpaşa bir(İ)likte buluşuyor” sloganıyla yürütülen kampanyada Namık Kemal Üniversitesi önünde ilik bağışı kabulü ile devam ederken kampanyanın son etkinliğinde sahil dolgu alanda Kızılay ilik bağışı topladı.

 

ONLARCA GÖNÜLLÜ İLİK ÖRNEĞİ VERDİ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Berkay Çakır’ın da katıldığı kampanyada onlarca gönüllü Türkiye’nin ilk kemik iliği bankasına ilik örneği vererek gönülleri fethetti.

 

EŞKİNAT: “VATANDAŞLARIMIZ BİR KEZ DAHA DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ”

Bağış yapan vatandaşları ziyaret ederek kampanyaya katılımlarından dolayı tebrik eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bugün burada kök hücre tedavisinde bağışçı olmak isteyen, Türkiye’nin ilk ilik bankasına ilik bağışı yapan vatandaşlarımızla birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Vatandaşlarımız bir kez daha duyarlılığını gösterdi. Süleymanpaşalı, Tekirdağlı, Trakyalı olmanın farkını bir kez daha ortaya koydu. İlik bağışı kampanyasına katılan tüm hemşerilerimizi duyarlılıklarından dolayı kutluyorum. Bizi birlikte bir bütün olmak, bir(İ)likte buluşmak geleceğe taşıyacaktır.” diye konuştu.