2 SAATTE ORMANI PIRIL PIRIL YAPTILAR

2 SAATTE ORMANI PIRIL PIRIL YAPTILAR
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi’nde Koruevleri Sitesi sakinleri Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında sitelerinin hemen yanındaki ormandaki çöpleri temizledi. Çocuklarında katıldığı temizlikte...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi’nde Koruevleri Sitesi sakinleri Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında sitelerinin hemen yanındaki ormandaki çöpleri temizledi. Çocuklarında katıldığı temizlikte 2 kamyon çöp çıktı.

Çevreye duyarlı vatandaş sayısı her geçen gün daha da fazla artıyor. Amansız bir şekilde çevreyi kirletenlere karşı duyarlı vatandaşlar harekete geçti. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi’nde Koruevleri Sitesi sakinleri çocuklarını da yanına alarak Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Barboros’ta bulunan çamlıkta temizlik çalışması yaptı. Yaklaşık 2 saat yapan site sakinleri 2 kamyon çöp toplayarak belediyeye teslim etti.

Site yöneticisi Mustafa Göncü, “Her önünden geçtiğimizde kötü görüntü bizi ve vatandaşları rahatsız ediyordu. Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında site sakinleri olarak toplandık ve oksijen kaynağımız ormanlarımızı temizledik. 2 saatte 2 kamyon çöp topladık. Ben duyarlı site sakinlerine teşekkür ediyorum. Doğaya saygılı olduğumuz ölçüde doğa bize hava verir, su verir” dedi.