2 TARİHİ PROJE EŞKİNAT’A ÖDÜL GETİRDİ

2 TARİHİ PROJE EŞKİNAT’A ÖDÜL GETİRDİ
Tarihi Kentler Birliği tarafından Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kumbağ ve Ertuğrul mahallerinde yaptığı tarihi çalışmalar ödüle layık görüldü. Ödülünü alan Başkan Ekrem Eşkinat, tarihi kültürel binaları restore çalışmalarının...

Tarihi Kentler Birliği tarafından Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kumbağ ve Ertuğrul mahallerinde yaptığı tarihi çalışmalar ödüle layık görüldü. Ödülünü alan Başkan Ekrem Eşkinat, tarihi kültürel binaları restore çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Süleymanpaşa Belediyesi’nin tarihi yeniden gün yüzüne çıkarma çalışmaları devam ediyor. Belediye Kumbağ’daki şarap imalathanesini restore etmiş ve sanat galelerine dönüştürmüştü. Yine Ertuğrul Mahallesi’ndeki tarihi bir ev Tekirdağ fotoğraf müzesine dönüştürülmüştü.

Eşkinat’ın bu iki projesi de Tarihi Kentler Birliğinin Uygulama alanında ödülünü aldı. Ödülü Tarihi Kentler Birliği Başkanı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin elinden alan Eşkinat, “Kumbağ ve Ertuğrul Mahallelerimizde yaptığımız rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerimizle Tarihi Kentler Birliğinin Uygulama alanında ödülünü tüm Süleymanpaşalı hemşehrilerim adına aldım. Kimlikli bir şehir olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” dedi.