O ÜLKEDEN TURİST AKINI OLACAK

O ÜLKEDEN TURİST AKINI OLACAK
Macaristan Parlamentosu 2019 yılını Rakoczi yılı ilan etti. 1720-1735 tarihleri arasında Tekirdağ’da yaşayan Rakoczi’nin müze olan kaldığı eve Macarların akın edeceği kaydedildi. Tekirdağ’da ve Macaristan’da otel yatırımları...

Macaristan Parlamentosu 2019 yılını Rakoczi yılı ilan etti. 1720-1735 tarihleri arasında Tekirdağ’da yaşayan Rakoczi’nin müze olan kaldığı eve Macarların akın edeceği kaydedildi. Tekirdağ’da ve Macaristan’da otel yatırımları olan ERD Otelcilik Sahibi Önder Erdoğan, 2019’da Macar turistlerin Tekirdağ’a ilgilinin yoğun olacağını kaydetti.

Macaristan Başbakan Yardımcısı Zsolt Semjén ve Szilárd Németh, meclise 2019′ un Macar Prens Francis 2. Rakoczi‘nin bir anma yılı ilan edilmesini önerdi. Yapılan öneri sonrası 2019 yılı Macar Prens Francis II Rakoczi anma yılı ilan edildi. Teklif kapsamında, prens ve onun özgürlük mücadelesi bir dizi etkinlik, kutlamalar ve yayınlarla anılacak.

Bu kapsamda Tekirdağ Macaristan Dostluk Derneği Tekirdağ Ramada Otel’de bir yemek düzenlenledi. Yemeğe Tekirdağ Büyükşehir Beleidye Başkanı Kadir Albayrak, Macaristan İstanbul Konsolosu Hendrich Balazs, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken, Macaristan İstanbul Kültür Müdürü Fador Gabor, Macaristan İstanbul Dostluk Derneği Başkanı Erdal Şalikoğlu, ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan ve çok sayıda Türk ve Macar katıldı.

Tekirdağ’da ve Macaristan’da otel yatırımları ERD Otelcilik Sahibi Önder Erdoğan, “Macaristan Parlamentosu 2019 yılını Rakoczi yılı ilan etti. Tekirdağ Macarların daha fazla ilgisini çekecek. Ramada’da yapılan başkonsolosun katıldığı toplantısının yapılması bu işe ivme vermek içindi. Bu sene Macarların Tekirdağ’a ilgisi yoğun olacak” dedi.

Macaristan Tekirdağ fahri konsolosu Erdoğan Erken, “Bu karar bizi fazlası ile memnun etti. Rakoczi’nin müze olan evi 2019 yılında çok sayıda Macar turisti ağırlayacak. Çok sayıda turist şehrimizi ziyaret edecek. Şehrimizin açısından olumlu bir gelişme. Bu gece burada bunun detayları görüşüldü. Güzel bir yemek oldu” diye konuştu.