24 POLİS 60 GÜVENLİKÇİ HERGÜN ONLARI KORUYOR

24 POLİS 60 GÜVENLİKÇİ HERGÜN ONLARI KORUYOR
24 polis, 60 özel güvenlikçinin Görev yaptığı Süeymanpaşa’da alınan tedbirlerin etkisini gösterdi 33 bin 699 öğrenci okullarda güven içinde eğitim görüyor.Tekirdağ Süleymanpaşa okullarda alınan güvenlik tedbirleriyle...

24 polis, 60 özel güvenlikçinin Görev yaptığı Süeymanpaşa’da alınan tedbirlerin etkisini gösterdi 33 bin 699 öğrenci okullarda güven içinde eğitim görüyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa okullarda alınan güvenlik tedbirleriyle ilgili ‘Okul Güvenliği ve Eğitim’ toplantısı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde yapıldı. Toplantıya Tekirdağ Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Akın ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Veli Şahin, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Okul güvenliği konusunda alınan tedbirlerle bilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının protokolüyle 2018/2019 eğitim öğretim döneminde alınan tedbirlerin etkisini gösterdiğini, 33.699 öğrencinin okullarda güven içinde eğitim gördüğünü söyledi.

İlçe Kaymakamı Arslan Yurt Süleymanpaşa ilçesi okullarımızda 24 polis, 60 özel güvenlikçinin sürekli olarak görevlendirildiğini, polis görevlendirilmeyen okullara da ilçe emniyet müdürlüğü veya jandarma komutanlığı ekiplerince rutin ziyaretlerde bulunulduğunu, okul saatlerinde öğrencilerin park ve internet kafelerde vakit geçirmelerini engellemek için denetimler yapıldığını, servis şoförlerinin ve kantin çalışanlarının sorgularının yapıldığını, okullara yapılan ziyaretlerde önemli bir sorunla karşılaşılmadığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan da öğrencilerimizin gerek güven içinde eğitim almaları, gerekse sağlıklı gıdaya ulaşabilmeleri için takip ve denetim faaliyetlerine etkin bir şekilde devam edildiğini ifade etti. Tekirdağ Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Kalkan da okul müdürlerinin öğretmen ve velilerle iyi diyalog kurmalarının önemli olduğunu, çocukların hayata en iyi şekilde hazırlanması için herkesin elbirliği, gönül birliği içinde fedakarlıkla çalışması gerektiğini söyledi.

Toplantı okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının soruları ve yetkilerin cevaplarıyla devam etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Memur-Sen Tekirdağ Başkanı Ferruh Topuz katılımcılara karanfil takdim etti.