3 BİN ÖĞRENCİ ASYAPORT’U GEZECEK

3 BİN ÖĞRENCİ ASYAPORT’U GEZECEK
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eğitim gören yaklaşık 3 bin 5’inci sınıf öğrencisi kafileler halinde Asyaport Limanı’nı gezerek denizcilik hakkında bilgi sahibi olacak. İlk olarak limana gelen 50 kişilik öğrenci...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eğitim gören yaklaşık 3 bin 5’inci sınıf öğrencisi kafileler halinde Asyaport Limanı’nı gezerek denizcilik hakkında bilgi sahibi olacak. İlk olarak limana gelen 50 kişilik öğrenci grubuna limanı gezdikten sonra ikram ve hediyeler verildi.

TEKİRDAĞLI ÖĞRENCİLER ASYAPORT’U GEZİYOR

Türkiye’nin en büyük konteynır limanını dünyanın ise sayılı limanlarından biri olan Asyaport’u Tekirdağ’a kazandıran işadamı Ahmet Soyuer, yeni işe daha imza atarak Tekirdağ’da öğrenim gören 3 bin 5’inci sınıf öğrencisine limanı açtı. Süleymanpaşa’da okuyan öğrenciler kafileler halinde limana gelerek burada liman ve denizcilik hakkında bilgi sahibi oluyor.

İLK MİSAFİR AYDOĞDULU ÇOCUKLAR

İlk olarak limanda 13 Kasım Ortaokulu’nda okuyan 50 öğrenci limana misafir oldu. Ziyarette 13 Kasım Ortaokulu’nun kurucu müdürü Ercan Duygu da yer aldı. Otobüslerle gelen öğrencileri liman girişinde Asyaport çalışanları karşıladı. Yeni modern binada dev ekranda limanın tanıtım videosunu izleyen öğrencilere ikramda bulunuldu. Daha sonra öğrencilere içinde kırtasiye malzemelerinin olduğu çanta verildi. Öğrenciler hediyelerini Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’in elinden aldı. Öğrenciler daha sonra liman sahasını gezerek konteynırların gemiden indirilmesini izledi. Gezi hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

DENİZİ VE LİMANI TANIYORLAR

Tekirdağ’da dünyanın sayılı limanlarından birinin inşa edildiğini kaydeden Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımızın denizciliği, limancılığı öğrenmesi açısından şehrimizin eğitim gören 5 bin yavrumuzu limanımızı gezdirmeyi amaçlıyoruz. Milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte organize ediyoruz. Hergün bir okul olmak üzere yavrularımızı limanımızda ağırlayarak onlara denizcilik alanında bilgiler veriyoruz. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde çocuklarımızın ufuklarının açılmasını arzu ediyoruz” dedi.