ŞARKÖYLÜ ZEYTİN ÜRETİCİSİ MAĞDUR

ŞARKÖYLÜ ZEYTİN ÜRETİCİSİ MAĞDUR
Tarım Bakanı Sayın Pakdemirli, TARSİM sigortası dışında olan vatandaşlara sadece 1 Temmuz'dan bugüne kadar olan felaketleri kapsayacak ödeme yapılacağını açıkladı. 27 haziran 2018 tarihinde doludan zarar gören Şarköy İğdebağları,...

Tarım Bakanı Sayın Pakdemirli, TARSİM sigortası dışında olan vatandaşlara sadece 1 Temmuz'dan bugüne kadar olan felaketleri kapsayacak ödeme yapılacağını açıkladı. 27 haziran 2018 tarihinde doludan zarar gören Şarköy İğdebağları, Eriklice, Yörgüç ve Çengelli mahallelerindeki zeytin üreticileri ise 3 gün arayla bu fırsatı kaçırdı. 15 bin dekar tarım arazisinde zarar oluştuğunu söyleyen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun durumu tarım bakanına iletti. Tarım Bakanı Pakdemirli, sorunun giderileceği sözü verdi.

3 GÜN ARAYLA MUAF TUTULDULAR

Tekirdağ'da 27 Haziran'da yaşanan dolu yağışı nedeni ile Şarköy İğdebağları, Eriklice, Yörgüç ve Çengelli mahallelerinde 15 bin dekar tarım arazisinde zarar oluştu. Tarım Bakanı Sayın Pakdemirli, TARSİM sigortası dışında olan vatandaşlara sadece 1 Temmuz'dan bugüne kadar olan felaketleri kapsayacak ödeme yapılacağını açıkladı.

CHP’Lİ VEKİL İŞİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Şarköylü çiftçisinin 3 gün ara ile bu ödeme dışında bırakılması kabul edilemez olduğunu kaydeden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Bu karar, 1 Haziran'a çekilmelidir. Bölgemiz çiftçilerinin hakkını korumak için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu konuda çiftçilerimize verdiğimiz sözün arkasındayız. Şarköylü çiftçilerimize müjdenin eli kulağında. Biraz önce Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli ile görüştüm. TARSİM sigortası dışında kalan vatandaşlara yönelik ödemenin Şarköy afet mağduru çiftçilerimizi de kapsayacak şekilde genişletilmesini isteyerek, yaşanan mağduriyeti anlattım. Konuyu önemseyen Bakan Pakdemirli verdiğimiz bilgi için teşekkür ederek, konuyu inceleyeceğini söyledi. Umarım en kısa zamanda çiftçilerimize de afet ödemesi yapılır. Çiftçilerimizin hakkını her zaman koruyacağız. Çünkü bunun için varız” dedi.