30 BİSİKLETE 700 BİN LİRA HARCANMIŞ

30 BİSİKLETE 700 BİN LİRA HARCANMIŞ
Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısına, önceki belediye yönetimi tarafından alınan bisikletler damgasını vurdu. AK Partili Meclis Üyesi Fedai Yüksel’in gündem dışı söz alarak, belediye...

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısına, önceki belediye yönetimi tarafından alınan bisikletler damgasını vurdu. AK Partili Meclis Üyesi Fedai Yüksel’in gündem dışı söz alarak, belediye tarafından kiralanan bisikletlerin akıbetini sorması üzerine Başkan Cüneyt Yüksel, eski yönetim tarafından 30 bisiklet için bu güne kadar 700 bin TL ödendiğini söyledi. Meclis Üyesi Ali Rıza Eti, söz konusu tutarın bir hayli yüksek olduğunu işaret ederek bu hizmetin özelleştirilmesi önerisinde bulundu. Eti’nin teklifine karşı çıkan CHP Grup Başkan Başkanı İlhan İmrak, “Kültür ve spor hizmeti olarak düşünülmesi gereken bu işi panayıra dönüştürmek istiyorsanız buyrun yapın” sözleriyle tepki gösterdi.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel başkanlığında gerçekleştirdi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısının satır aralarında konuşulan konular ise bir hayli dikkat çekti.

“BELEDİYE HİZMET BİNALARINDA BU YIL KİRA ARTIŞI YOK”

Başkan Yüksel, 10 farklı binada hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi’ne kendi binasını kazandırma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Bu binalara aylık 100.000 TL. kira ödendiğini anımsatan Yüksel, “Tüm binaların mal sahipleriyle görüşerek bu yıl kira bedellerinde artış yapmamaları ricasında bulunduk. Sağolsunlar hepsi kabul etti.” diye konuştu.

“KAÇAK KAZILARIN MALİYETİ TESKİ’YE AĞIR OLACAK”

Yüksel, TESKİ’nin bir çok yerde Süleymanpaşa Belediyesi’nin bilgisi ve izni dışında kaçak kazılar gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Dün Bahçelievler mahallesindeydik. Her yer kazılmış. Bütün sokaklar aynı anda kazılmış. Vatandaş şikayet ediyor, TESKİ yetkilileri (Burasını Süleymanpaşa Belediyesi yapacak) diyerek topu bize atıyor. Bizim ise haberimiz yok. Kazılan yerlerin hafriyat toprağı da kaçak olarak dökülüyor. Bunları da tespit ettik. TESKİ genel müdürümüze de konuyu anlattım. Bununla ilgili gerekli işlemleri başlatıyoruz. Bu yapılan işlerin bedeli TESKİ’ye ağır olacak.” şeklinde konuştu.

“30 BİSİKLET 700.000 TL, ELDE EDİLEN GELİR 90.000 TL.”

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısının en dikkat çeken konularından biri de, “akıllı bisikletler” oldu.

AK Partili Meclis Üyesi Fedai Yüksel, geçmiş dönem satın alınan ve kiralık olarak hizmet veren bisikletlerin akıbetini sordu.

Başkan Cüneyt Yüksel, bisikletlerin kiralık olarak hizmet vermeye devam ettiğini ve buradan sağlanan gelirin çok cüzi olduğunu söyledi.

30 bisiklet için bugüne kadar 700.000 TL harcandığına dikkat çeken Yüksel, “Bu rakama işçilik bedelleri dahil değil. Ayrıca rakam bununla da sınırlı kalmıyor; harcanmaya devam ediyor. Özetle bisikletlerin bir tanesine yaklaşık 24.000 TL ödenmiş. Yapılan hizmete karşı değiliz ancak yapılan iş mantıklı değil. Bu hizmet için 3 personel 1 araç görevlendirilmiş. Bisikletlerin bakım maliyeti var. Buradan elde edilen gelir bugüne kadar 90.000 TL. Biz bu bütçeyle 1500 tane bisiklet alıp vatandaşlarımıza dağıtsaydık hayırdualarını alırdık.” dedi.

AK Partili Meclis Üyesi Ali Rıza Eti de, devam eden bu hizmetin özelleştirilmesi önerisinde bulunarak, “Böylelikle belediyemizi hem bakım maliyetinden kurtarmış oluruz, hem de bu hizmeti verecek firma belediyeye para öder.” diye konuştu.

Eti’nin önerisine karşı çıkan CHP Grup Başkanı İlhan İmrak, “Kültür ve spor hizmeti olarak düşünülmesi gereken bu işi panayıra dönüştürmek istiyorsanız buyrun yapın.” şeklinde konuştu.

Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ardından 1 aylık tatile giren Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 3 Eylül Salı günü saat 10.00’da toplanacak.