4 GENÇ TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

4 GENÇ TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU
Türkiye genelinde yapılan bilimsel, sportif ve kültürel yarışmalarda Tekirdağ’ı temsil eden  öğrenciler Okul Müdürleri ile birlikte Süleymanpaşa Kaymakam Yurt ‘u  makamında ziyaret etti.Namık Kemal Lisesi 10.Sınıf...

Türkiye genelinde yapılan bilimsel, sportif ve kültürel yarışmalarda Tekirdağ’ı temsil eden  öğrenciler Okul Müdürleri ile birlikte Süleymanpaşa Kaymakam Yurt ‘u  makamında ziyaret etti.

Namık Kemal Lisesi 10.Sınıf öğrencisi Zülal Alev Erkan, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarında Laser 4.7 kategorisinde Türkiye 1.ncisi;  9.Sınıf öğrencisi Esma Doğa Duran Antalya’da düzenlenen Türkiye Satranç Şampiyonası 15 yaş kategorisinde Türkiye 1.ncisi olurken. Fen Lisesi, Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Yuşa Can Dinç ve Bünyamin Tokdemir TÜBİTAK    26. Bilim Olimpiyatlarında Proje alanı öğrencisi olan Bünyamin Tokdemir, fizik alanında bronz madalya; Yuşa Can Dinç ise Kimya alanında altın madalya aldılar.

2008 yılından beri kurumda öğrenci olan Bünyamin ve Yuşa ikinci aşamada elde ettikleri bu başarılar ile üniversite sınavında ek puan ve üniversite hayatı boyunca TÜBİTAK bursu almaya hak kazandılar. Yuşa Can Dinç geçen yıl Çekya'da düzenlenen Kimya Olimpiyatlarında milli takımda yer almış ve bronz madalya kazanmıştı.

Kaymakam Yurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilerle fotoğraf çektirdi.