50 YATAKLI HASTANE HİZMETE GİRDİ

50 YATAKLI HASTANE HİZMETE GİRDİ
50 yataklı Şarköy Devlet Hastanesi’nin açılışı yapıldı.Törene TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Şarköy Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Emniyet Müdürü...

50 yataklı Şarköy Devlet Hastanesi’nin açılışı yapıldı.

Törene TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Şarköy Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir’in açılış  konuşmasıyla başladı.

Törende konuşan Vali Yıldırım;” Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü. Çanakkale’de  bir ordu, bize bu toprakları vatan yaptı. Vatanımızın dört bir köşesinden gelen insanlar, vatanımızı müdafaa ettiler. Bir başka ordu daha var, eli silah tutmayan bir ordu, sağlık ordusu bu. Ordumuz; hemşiresiyle, doktoruyla, ameliyathane görevlisiyle hatta eczacısıyla hastanede pek çok işi yapan diğer görevlileriyle,  ambulanslarıyla ve her şeyiyle hepimizin her an hizmetindedir. Bir spor müsabakası oluyor, ambulansımız orada hazır, bir toplantı oluyor ambulansımız orada hazır, bir miting yapılıyor, bir şölen yapılıyor, bir festival yapılıyor ambulansımız, doktorlarımız, sağlıkçılarımız her an hazır. Hem de günün her saatinde, başımız sıkıştığında, kalbimiz sıkıştığında hemen oraya, doktorumuza müracaat ediyor ve bu gerekli sağlık hizmetini hemen alıyoruz. Hem de çok kaliteli bir şekilde alıyoruz. Dünyanın pek çok yerinde olmayan kalitede alıyoruz, çoğu zaman ücret ödemeden alıyoruz. Bunun içindir ki devletimize çok müteşekkiriz. Çok da minnettarız, bu sağlık hizmetlerinin nereye geldiğini sizler bu sağlık hizmetlerini her an alan insanlar olarak çok daha iyi taktir edebilecek durumdasınız. Onun içindir ki biz burada, sağlıkçılarımıza hepinizin huzurunda ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz onların yükü hakikaten ağırdır.  Bugün burada Sayın Başkanımızın katılımlarıyla inşallah uğurlu elleriyle yapacak olduğumuz açılışta sağlık hizmetini inşallah çok daha ilerilere götüreceğiz. Rabbim herkese bol sağlık ihsan etsin ama bu tür yerlerin de eksikliğini göstermesin lazım olduğunda hakikaten ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Sağlıkta o kadar ileri gittik ki artık Avrupa’dan da dünyanın pek çok ülkesinden de bize, sağlık için geliyorlar. Bu bizim çok ciddi bir mesafe kaydettiğimizi, çok büyük bir aşama kaydettiğimizi gösteriyor. Hepinize sağlıklı günler diliyorum. İnşallah başınız bile ağrımasın ama ağrıdığında da burada hastanemizin, sağlıkçılarımızın, doktorlarımızın, hemşirelerimizin, hasta bakıcılarımızın hepsinin sizlere hizmet için, başınızın ağrısını gidermek için burada var olduğunu bilmek buda sizlere ciddi bir güç verecektir. Hepinize şu 18 Mart gününde, şehitlerimizi andığımız bu günde hepinize saygılar sunuyorum bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.” dedi.

Törende konuşan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop; "Türkiye sağlık alanında Avrupa'nın da dünyanın da en iyi hizmetini sunan, hem de bu hizmeti dünya standartlarına baktığımızda en ucuza sunan ülkelerinden birisi haline geldi. Ülkede tıbbi ilaç üretimi konusunda önemli mesafeler alındı. İlaç da çok stratejik bir ürün. Geçtiğimiz yıllarda malumunuz bazı konularda mesela aşı ile ilgili tartışmalar yapıldı. Bazen vatandaşlarımızın aşı vurulmaktan çekindiği hususlar vardı çünkü bunların yurt dışından getirildiği için hangi amaçla kullanıldığı konusunda tereddütler vardı. Bu bakımdan ilaç da stratejik bir ürün. Bunun da aynı silahlar gibi değerli olması, milli olması önemli. Türkiye sağlık alanında Avrupa'nın da dünyanın da en iyi hizmetini sunan, hem de bu hizmeti dünya standartlarına baktığımızda en ucuza sunan ülkelerinden birisi haline geldi. Dünyanın önemli dönüm noktalarından geçtiği zamanlarda Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Bu toprağın ürettiği milli ve manevi değerlere milletin daha fazla sahip çıkması lazımdır.”  dedi.

Kurdele kesiminin ardından TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım ve beraberindekiler hastanedeki hastaları ziyaret etti.