VALİ PAZARLARINI ONLARLA GEÇİRİYOR

VALİ PAZARLARINI ONLARLA GEÇİRİYOR
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan gençleri ziyaret etti. Çoğunluğu takdir alan öğrencileri tebrik eden Vali Yıldırım, haftasonu kimsesiz çocuklara...

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan gençleri ziyaret etti. Çoğunluğu takdir alan öğrencileri tebrik eden Vali Yıldırım, haftasonu kimsesiz çocuklara ayırmaya özen gösteriyor.

Vali Yıldırım’a ziyaret sırasında Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Yılmaz, Çocukevleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Sabri Adak ve Sevgi Evi öğretmenleri eşlik etti. Vali Yıldırım, gençlerin karnelerine bakarak teşekkür ve takdir belgesi alanları tebrik etti. Belge alamayanlara da üzülmemelerini, ikinci dönem daha fazla gayret sarf etmeleri gerektiğini söyledi.

Gençlerle sohbet eden Vali Yıldırım: ”Gençlerimizin kendi geleceklerini düşünüp kendilerini nasıl bir gelecek istiyorlarsa bunun için gayret göstermeleri gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Çalışmadan, gayret etmeden, yorulmadan hiçbir şey olmuyor. Gençlerimiz ileride bir şeyler yapmayı arzu ediyorsa ona uygun hareket etmeleri gerekir. Ders çalışacağız, hepimiz çalıştık hiç kimse ders çalışmadan bir yerlere gelemez. Kendinizden, eğlenmenizden fedakarlık gösterip ders çalışırsanız, kendinizi geliştirecek birtakım şeyler yaparsanız bir farkınız olur, bunları yapmazsanız bir farkınız olmaz. Bir farklılık ortaya koyacaksanız bu farklılığı çalışırken de göstermeniz gerekiyor. Büyük insanlara baktığımız zaman şu sonuca varırız. Hiçbir şey kendini yetiştirmeden olmuyor. Alanınızı kendiniz seçin. Kendinizi nereye yakın görüyorsanız neden hoşlanıyorsanız onu yapın ama yaptığınız zaman bunun bir fedarkarlık gerektirdiğini, bir yorulma gerektirdiğini, bir gayret gerektirdiğini de bilin. Çalışmadan, gayret göstermeden, fedakarlık etmeden olmaz. Bizler, sizlere bırakacağız bu vatanı, Allah nasip ederse yarının Türkiye’sini sizler şekillendireceksiniz. Yarının Türkiye’si, sizin omuzlarınızda yükselecek ve bize göre sizin yükünüz daha ağırdır. Ben, bu yükün altından sizin kalkabileceğinize inanıyorum. Gençlere olan umudum çok yüksektir. Bu vatanın, milletin yükselmesi, ileri gitmesi için herkes kendini görevli sayacak. Siz öncelikle kendinizi görevli göreceksiniz, bu vatan, millet sizlerden hizmet bekliyor” dedi.

Vali Yıldırım, ziyaret sonrasında Yalıkent Sitesi Kedievi’ni de ziyaret etti. Yaptıkları bu güzel işten dolayı site sakinlerini tebrik etti.