ADALET ARAYAN AİLELERE POLİS MÜDAHALESİ

ADALET ARAYAN AİLELERE POLİS MÜDAHALESİ
Ankara’da Anayasa Mahkmesi’nin önünde Polis, aralarında CHP Tekirdağ Milletvekilli İlhami Özcan Aygun’un de bulunduğu Çorlu tren katliamında yakınlarını kaybeden ailelere müdahale etti.Çorlu tren katliamında yaşamını...

Ankara’da Anayasa Mahkmesi’nin önünde Polis, aralarında CHP Tekirdağ Milletvekilli İlhami Özcan Aygun’un de bulunduğu Çorlu tren katliamında yakınlarını kaybeden ailelere müdahale etti.

Çorlu tren katliamında yaşamını yitirenlerin aileleri Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapmak için bir araya geldi. 8 Temmuz 2018’de 25 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin yaralandığı Çorlu tren katliamında yaşamını yitirenlerin aileleri Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapmak için bir araya geldi. Polis yakınlarını kaybeden ailelere müdahale etti. Katliamda yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in dedesi fenalık geçirdi ve ambulansla alandan götürüldü. Ailelerin yanında HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP eski milletvekili Aylin Nazlıaka ve CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer bulunuyor.

Polis müdahalesi ile mahkemenin önünden uzaklaştırılan aileler basın açıklamasını parkın önünde yaptı. Tren kazasında annesini ve babasını kaybeden İsmail Kartal, "Kazada annemi, babamı kaybettim. Bunun hesabını sormayacağımı mı zannediyorsunuz? Sessiz kalabileceğimizi mi zannediyorsunuz? Milyonlarca insan bizi destekliyor. Susmayacağız, susturamayacaksınız" dedi.

nbsp;