ADAY TANITIMI BU YÜZDEN ERTELENDİ

ADAY TANITIMI BU YÜZDEN ERTELENDİ
AK Parti’de pazar günü Tekirdağ’da 11 ilçe adayını açıklayacağı duyurulan aday tanıtım toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi. Ertelemenin MHP ile yapılan Cumhur ittifakında MHP’ye verilecek ilçelerin netleşmediği gerekçesi...

AK Parti’de pazar günü Tekirdağ’da 11 ilçe adayını açıklayacağı duyurulan aday tanıtım toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi. Ertelemenin MHP ile yapılan Cumhur ittifakında MHP’ye verilecek ilçelerin netleşmediği gerekçesi ile yaşandığı öne sürüldü.

AK Parti Tekirdağ İlçe Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısı, 13 Ocak 2019 pazar günü Tekirdağ Yeni Kültür Merkezinde yapılacağı duyurulmuştu. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'in de katılacağı belirtilen program, alınan bir karar ile ileri bir tarihe ertelendi. Yeni tarihin önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi. Bu iptal kararı ile birlikte ilçe belediye başkan adaylarının da daha sonra açıklanacağı öğrenildi.

Ertelemenin MHP ile yapılan Cumhur ittifakında MHP’ye verilecek ilçelerin netleşmediği gerekçesi ile yaşandığı öne sürüldü. İddialara göre MHP’ye verilecek ilçelerin henüz netlik kazanmadığı için 11 ilçede aday açıklamasının Cumhur ittifakına Tekirdağ’da sekte uğratacağı bu yüzden MHP’ye verilecek ilçeler netleştikten sonra AK Parti’nin 11 ilçede MHP'li isimlerle birlikte ortak açıklama yapacağı kaydedildi. Yine kulislere yansıyan bilgilere göre MHP’ye Hayrabolu ve Saray’ın verildiği, MHP’nin ise bunun yerine Çerkezköy veya Süleymanpaşa’yı istediği öne sürüldü.