ADAYLIĞIMI HALKLA YAPTIM BELEDİYEYİ HALKLA YÖNETECEĞİM

ADAYLIĞIMI HALKLA YAPTIM BELEDİYEYİ HALKLA YÖNETECEĞİM
Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti, geniş bir katılımla Bedesten Meydanı’nda Süleymanpaşa Heykeli önünde Ak Parti’den aday adayı...

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti, geniş bir katılımla Bedesten Meydanı’nda Süleymanpaşa Heykeli önünde Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı. Geniş bir katılımla gerçekleşen aday adaylığı açıklamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

SÜLEYMANPAŞA BİZE TRAKYA’YI TÜRK YURDU YAPTI

Adaylık açıklamasını Süleymanpaşa Heykeli önünde yapmasının bir anlamı olduğunu kaydeden Eti, “Adaylığımı Süleymanpaşa anıtı önünde yapmanın manevi bir anlamı var. Süleymanpaşa Trakya’yı Türk yurdu yaptı. Allah nur içinde yatırsın. Bugün burada yaşıyorsak onun sayesinde. Bizim ilçemize de Süleymanpaşa’nın isminin verilmesi çok anlamlı bir olay. Bizde Süleymanpaşa’ya adayız. Süleymanpaşa ilçesinde Süleymanpaşa Anıtı önünde Süleymanpaşa’ya aday olduğumuzu milletimize duyurduk. Açıklamamı Cuma namazı sonrası yaptım. Birgün sonra da Ulu Önder’in ölüm yıldönümüydü. İki anlamlı olayı bir arada topladık. Birisi Süleymnapaşa’yı bize yurt yaptı. Atatürk de düşman işgaline uğramış vatan toprağını kurtarıp bize bahşetti. Bizde onlara layık bir belediye başkanı oluruz” dedi.

YAPAMAYACAĞIM HİÇBİRŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEM

Belediye başkanı olduğunda sözlerini bir bir yerine getireceğini kaydeden Eti, “Süleymanpaşa Belediyesi’nin 35-40 milyon kredi borcu var. Görevi teslim edinceye kadar bu borcun 60 milyon olacağı tahmin ediliyor. Tabi biz seçimi kazanırsak bu borçları ödeyeceğiz. Meydanda açıkladığım projeleri hayata geçireceğim. Ben yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermem. Bu güne kadar da böyle oldu” diye konuştu.

HALKIN ADAYIYIM ADAYLIĞIMI HALKLA BİRLİKTE AÇIKLADIM

Adaylığını halkla birlikte yaptığını kaydeden Eti, “Biz Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına adayız, Süleymanpaşa halkının adayıyız. O yüzden adaylık açıklanasını ilk önce halkın içinde halkla beraber yapmayı uygun gördük. Böyle olacağını uygun gördük. Biz halka rağmen siyaset yapmayız. Halkımızın istediği yönde siyaset yaparız. Başvurumu halkla yaptım. Belediyeyi de halkla yöneteceğim. Halk oyun havası dinlemek istiyorsa biz ona concato dinletmeyiz, halk horon istiyorsa biz ona zorla vals yaptırmayız. Halka sanat dayatmayız. Halkın iyiliği için ne varsa halka sorarak halk için yapacağız” sözlerini kaydetti.

KAMYONCULAR KOOPERATİFİNİ 10 KAT BÜYÜTTÜM

Kamyoncular kooperatifini 10 kat büyüttüklerini belirten Eti, “Biz kamyoncular kooperatifine aday olurken şunu yapacağız bunu yapacağız demedik. Sadece dediğimiz bir şey var. Kaynaklarımızı doğru kullanacağız dedik. Kazandık, kaynaklarımızı doğru yere harcadık. Kooperatifimizi de 10 kat büyüttük. Her yönüyle büyüdük. Biz Süleymanpaşa belediyesini kazanırsak yapacağımız ilk iş kaynaklarımızı doğru kullanacağız. Belediyenin gelirleri ile en fazla ne yapılabiliyorsa onu yapacağız. Halkımızı güzelliklerle buluşturacağız. Bütçemiz el verirse vaat ettiklerimizin üzerinde işler yaparız. Bizim bütçemiz neye el veriyorsa en iyisini en iyi şekilde yapacağız” diye sözlerini tamamladı.