ADEN OKULLARI’NDAN TEKİRDAĞ’DA BİR İLK

ADEN OKULLARI’NDAN TEKİRDAĞ’DA BİR İLK
Aden Okulları Tekirdağ’da bir ilke imza atarak 700 kişinin katıldığı bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere eğitim bursunun yanında İngiltere’de yabancı dil eğitimi almasını sağlıyor.Tekirdağ’daki daha önceki...

Aden Okulları Tekirdağ’da bir ilke imza atarak 700 kişinin katıldığı bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere eğitim bursunun yanında İngiltere’de yabancı dil eğitimi almasını sağlıyor.

Tekirdağ’daki daha önceki bursluluk sınavlarından farklı olarak diğer okullar öğrencilerini sadece burslulukla ödüllendirirken Aden Okulları Tekirdağ’da ilk defa vizyoner bir eğitim olan İngiltere’de yabancı dil eğitim programını burs olarak verdi.  Aden Okulları Tekirdağ’da bir ilki gerçekleştirerek şehir genelinde 700 öğrencinin katıldığı bir İngilizce sınavı düzenledi. Sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci İngiltere’de eğitim programına ücretsiz olarak gönderilecek.

Aden Okulları 4. Sınıf bursluluk sınavında 1. olan Hüseyin Pehlivan İlkokulu öğrencisi Kaan Kedek, yüzde 100 eğitim bursu kazanmış ve İngiltere Yaz kampına ücretsiz katılım sağlama hakkını elde ederek okula yeni dönem kaydını yaptırdı.

Aden Okulları Koordinatörü Emrah Yalçıntaş, “Tekirdağ’da bir ilki gerçekleştirerek 700 öğrencinin katıldığı bursluluk ve vizyoner İngiltere’de eğitim görme bursu sınavını gerçekleştirdik. Tekirdağ’ın en başarılı öğrencilerini belirlemek için bir sınav yaptıkç Bu sınava bir önceki yıl karne notu 93 ve üzerindekiler katıldı. Bu sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci İngiltere’de vizyon gezisi kazanacaklar. Bizim okul olarak her yıl öğrencilerimizin yabancı dillerini geliştirmek adına İngiltere’ye ziyaretlerimiz oluyor.  Tarih bilim sanat müzelerini Oxfort Üniversitesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğrenci kamplarına katılıyoruz.  Bu programlar öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlıyor. 700’ün üzerinde 4 sınıftan lise son sınıfa kadar Tekirdağ genelinden öğrenciler katıldı. Okulumuzda eğitim bursu da kazanan 10 kişi burslu olarak bizim tarafımızdan İngiltere’ye gönderilecek” dedi.