TEKİRDAĞ’IN FUTBOL YILDIZLARI SEÇİLİYOR

TEKİRDAĞ’IN FUTBOL YILDIZLARI SEÇİLİYOR
Aden Koleji, Tekirdağ’ın futbol yıldızlarını seçmek için turnuva düzenledi. 66 öğrencinin arasından seçilecek 15 öğrenciye öğrenimleri boyunca tam burs sağlanacak. Öğrenciler okul bünyesinde kurulacak futbol takımında...

Aden Koleji, Tekirdağ’ın futbol yıldızlarını seçmek için turnuva düzenledi. 66 öğrencinin arasından seçilecek 15 öğrenciye öğrenimleri boyunca tam burs sağlanacak. Öğrenciler okul bünyesinde kurulacak futbol takımında yerli, ulusal ve uluslararası turnuvalarda Aden Koleji’ni ve Tekirdağ’ı temsil edecek.

ADEN’DEN FUTBOLUN YILDIZLARINA TAM BURS

Tekirdağ’ın alt yapı futbol takımlarında görevli seçkin antrenörleri organizasyonlarında Aden Koleji Tekirdağ’ın bütün ilçelerinden gelen 2003-2004-2005 doğumlu öğrencileri arasında geleceğin futbol yıldızlarını Çorlu Belediye Stadı’nda seçme turnuvası düzenledi. 6 takım burada 3 maç yaptı. Burada top koşturan 66 öğrenci arasından seçilecek 15 öğrenci Aden Koleji’nden tam burs alacak. Bütün eğitimlerini de Aden Koleji üstlenecek. BU çocuklar kurulacak okul bünyesinde kurulacak futbol takımında yerli ve ulusal turnuvalarda Aden Koleji’ni ve Tekirdağ’ı temsil edecek. Maçları izleyen antrenörler Abdullah Eroğlu, Abdul Şerif Köse, Seyit Ali Yavuz, Abdul Ahat İşar tarafından değerlendirme ve seçmeler yapılacak. Ayrıca organizasyonu destekleyen Tekirdağspor Başkanı Ahmet Biler de maçları yakından izledi.

FUTBOL YILDIZLARI ADEN’DE YETİŞECEK

Proje ile ilgili bilgi veren ADEN Koleji Sahibi ve kurucusu Sadık Baş, “Türkiye Futbol Antrenörleri Federasyonu’na bağlı Tekirdağ Futbol Antrenörleri Derneği ile ortak bir organizasyona imza attık. Tekirdağ ve ilçelerinden toplam 250 öğrenciden eleme yaparak 2003-2004-2005 doğumlu öğrencileri arasında 66 öğrenciden 6 takım oluşturduk. Bu takımlar ikişerli olacak doğum yıllarına göre maç yaptı. Bu maçın teknik ekiple izledik. Buradan 15 öğrencimizi belirleyeceğiz. Bu 15 öğrencimize okulumuz bünyesinde tam burs sağlayacağız. 15 öğrenciden kulüp kurarak okulumuz bünyesinde futbol oynamalarını sağlayacağız. Bu sayede ilimizi ve ülkemizi temsil edecek bir takım oluşturacağız. Tekirdağ’ın futbol yıldızlarını okulumuz bünyesinde yetiştireceğiz” dedi.