ADEN’E BİLİM PROJESİ ÖDÜLÜ

ADEN’E BİLİM PROJESİ ÖDÜLÜ
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eğitim ve öğretim hayatına devam eden Aden Fen Lisesi Proje ekibi ödüle doymuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan yarışmalarda ödül kazanarak Tekirdağ’ı temsil eden Ayşenaz Uzun bir ödül...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eğitim ve öğretim hayatına devam eden Aden Fen Lisesi Proje ekibi ödüle doymuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan yarışmalarda ödül kazanarak Tekirdağ’ı temsil eden Ayşenaz Uzun bir ödül daha kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Tekirdağ’da Aden Fen Lisesi 10.sınıf öğrencisi Ayşenaz Uzun dedesinin çiftliğinde gezerken tesadüfen gördüğü sütleğen bitkisinin sıvısını çeşitli yöntemlerde enjekte ettiği kumaşla ödül kazandı. Yanmayan, buruşmayan, boyasını akıtmayan kumaş yap­mayı başaran Uzun, bilim insanı olmak istiyor. 25-26 Ocak 2019 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen BİSEP Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilim Projesi Yarışması Finallerinde; 10-A sınıfından Ayşenaz UZUN’un Biyoloji Öğretmeni Dr. Gülsemin SAVAŞ TUNA danışmanlığında hazırladığı ‘’Kumaşların Bazı Mekanik Özelliklerinin Doğal Maddeler Kullanılarak Geliştirilmesi‘’ adlı proje ile yine 10-A sınıfından Damla DEMİRBİLEK ve Efe ZEYBEK’in aynı danışman öğretmen ile hazırladıkları ‘’Karahindiba (T. officinalis) Bitkisinin Doğal Kauçuk Üretimi İçin Alternatif Bir Kaynak Olabilirliğinin Araştırılması’’projeleri Özel ADEN Fen Lisesini başarı ile temsil etti.

Ayşenaz Uzun Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen BİSEP Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilim Projesi Yarışmasında Üçüncü oldu ve %100 bursluluk hakkı kazandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özel Aden Fen Lisesi Okul Müdürü Hasan Erdoğan; ‘’Okulumuzda en önem verdiğimiz konulardan birisi bilim. Danışman öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimizi projelere hazırlıyor ve yarışmalara katılıyoruz. Okulumuzda eğitim gören Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.’’ Dedi.