AFAD, AKUT’A araç tahsis etti

AFAD, AKUT’A araç tahsis etti
AFAD, AKUT’A araç tahsis ettiİçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile AKUT Arama Kurtarma Derneği arasında etkin işbirliğinin sağlanması amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde, Tekirdağ Afet ve...

AFAD, AKUT’A araç tahsis etti

İçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile AKUT Arama Kurtarma Derneği arasında etkin işbirliğinin sağlanması amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde, Tekirdağ Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından AKUT Tekirdağ Gönüllülerine bir hafta süre ile “Temel Arama ve Kurtarma Eğitimi” verilerek eğitim sonunda ortak tatbikat icra edildi.

Ayrıca Tekirdağ Valiliğinin 03.09.2018 tarih ve 131474 sayılı Olurları ile 1 adet tam donanımlı Arama ve Kurtarma Aracı,  AKUT Tekirdağ İl Temsilciliğine tahsis edildi.  Eğitimlerini tamamlayan AKUT gönüllülerinin sertifikaları 24.09.2018 tarihinde Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz’ın katılımıyla Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde düzenlenen törenle verildi. Ayrıca tören sonunda tahsis edilen aracın devir teslimi yapıldı.