'KİM BU ŞANSLI TEKİRDAĞLI' SORUSU

'KİM BU ŞANSLI TEKİRDAĞLI' SORUSU
Süleymanpaşa Belediyesi’nin Asyaport Limanı’nın büyümesine engel olduğu için istihdamın önünü kestiğini iddia eden Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Tekirdağlı bazı şanslı kişilere 1.00 emsalle depolama...

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Asyaport Limanı’nın büyümesine engel olduğu için istihdamın önünü kestiğini iddia eden Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Tekirdağlı bazı şanslı kişilere 1.00 emsalle depolama alanı imarı verilirken aynı araziye sınır olan kendi yerine ise 0.50 emsalle imar verilmediğini ve bunun kasıtlı yapıldığını öne sürdü.

ASYAPORT TARTIŞMASI BİTMİYOR

Asyaport Limanı sahibi Ahmet Soyuer, eksra 700 kişinin daha istihdam edileceği Asyaport Limanı’nın uzatılması ile ilgili Süleymanpaşa Belediyesi’nin olumsuz görüş verdiğini kaydetmişti. Süleymanpaşa Belediyesi’nin olumsuz görüşüne limana giren çıkan feribotların havadan çekilen görüntüleri ile cevap veren Soyuer, yeni bir konuyu daha gündeme taşıdı.

Naip Yolu üzerinde kendisine ait olan Tek Tuğla fabrikasının eski yerini lojistik depolama yapmak için harekete geçtiğini ifade eden Soyuer, arazisinin yanında bulunan bir parsele 1.00 emsalle depolama alanı imar izni, diğer bir parsele 1.25 emsalle yapılaşma izni verdiğini kaydetti.

‘KİM BU TEKİRDAĞLI ŞANSLI KİŞİ?’

Bu alanının belediyede görevli bir kişinin tanıdıkları vasıtasıyla şanslı kişiler tarafından alındığını öne süren Soyuer, daha sonra bulanda imar değişikliğine gidilerek alanın 1.00 emsalle depolama alanına çevrildiğini ve fahiş fiyatla kendisine satılmaya çalışıldığını iddia etti.

LOJİSTİK DEPOLAMA ALANI YAPACAK

Kendi arazisinin de söz konusu parsele komşu olduğunu aktaran Soyuer, 0.50 emsalle dahi kendisine imar izni verilmediğini söyledi. Türkiye’nin en büyük lojistik depolama alanını yapmak istediğini kaydeden Soyuer, belediye tarafından bu yatırımın engellendiğini söyledi.