AİLE SICAKLIĞINDA BAKIM MERKEZİ

AİLE SICAKLIĞINDA BAKIM MERKEZİ
Trakya’nın en büyük merkezi Özel Trakya Bakım Merkezi bedensel engellilere aile sıcaklığında ve aile şefkatinde hizmet veriyor. 93 hastası bulunan merkez, uzman ve güler yüzlü personeli ile bakıma muhtaç bedensel engellileri...

Trakya’nın en büyük merkezi Özel Trakya Bakım Merkezi bedensel engellilere aile sıcaklığında ve aile şefkatinde hizmet veriyor. 93 hastası bulunan merkez, uzman ve güler yüzlü personeli ile bakıma muhtaç bedensel engellileri rahat ettirmek için gayret gösteriyor. Aileler ise evde bakmakta güçlük çektiği engellileri bu merkezde anne baba şefkatiyle bakıldığını belirterek memnuniyetlerini dile getiriyor.

SEVGİLERİ ENGEL TANIMIYOR

Yaklaşık 3 bin metre kapalı alanında hizmet veren Trakya Bakım Merkezi, uzman personeli ile engelli bakım alanında fark yaratıyor. Başta Trakya olmak üzere Türkiye’nin her yerinden engelli hasta kabul eden merkez, kısa zamanda ailelerin de memnuniyetini kazandı. Engelsiz bir yaşama katkı sunmak için hizmete başlayan merkez kısa sürede bölgenin lider bakım merkezi olmayı başardı.

93 HASTAYA BAKIYORLAR

Merkez hakkında bilgi veren Trakya Bakım Merkezi Müdürü Hüda Ceviz, “Trakya Bakım Merkezi bedensel engellilere yönelik bir bakım merkezi. Burada kalan engellilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamakla sorumluyuz. Bakım personellerimiz bakım işleri ile uğraşıyor. Sağlık personellerimiz sağlıkla ilgili işleri yürütüyor. Sosyal servisimizde burada kalan engellilerimize psiko sosyal açıdan destek oluyor. Burada mevcut 93 engellimiz var. Kapasitemiz 100” dedi.

24 SAAT ENGELLİLERİN YANINDALAR

Zor ve meşakkatli bir görev yaptıklarını belirten Ceviz, “Türkiye’nin dört bir yanından hasta geliyor. Önceliğimiz yakın olduğu için Trakya. Buraya gelenlerin yüzde 90’nı ağır engelli. Felç geçirmiş olan engellilerimize fizyoterapistimiz eşliğinde gerekli çalışmaları yaparak olumlu sonuçlar elde ettiğimiz oluyor. Ağır engellilerimiz zamanını burada geçiriyor. Bağlı olduğumuz Aile çalışma sosyal Hizmetler il müdürlüklerine başvuru yapıldığı takdirde bakım merkezine yerleşmek için gerekli çalışmaları müdürlüğümüz yapıyor ve bize yönlendiriyor.  Buradaki bakım ve sağlık ihtiyaçları, varsa fizik tedavi ihtiyaçları yapılıyor. Hastalarımız periyodik olarak doktor kontrollerinden geçiriliyor” diye konuştu.

AİLELER MEMNUNİYETİ ÜST DÜZEYDE

Ailelerin verilen hizmetten dolayı çok memnun olduklarını kaydeden Ceviz, “Aileler ilk geldiklerinde burada nasıl olur nasıl bakılır diye tepkili geliyorlar. Buradaki ortamı gördüklerinde fikirleri değişiyor. Biz hastalarımıza aile şefkatiyle yaklaşarak bakımlarını yapıyoruz. Konusunda uzman arkadaşlarımız bu işleri yaptığı için ailelerin takdirini topluyor. Ailelerin memnuniyetini üst düZeyde tutmak için çalışıyoruz. ” dedi.

60 PERSONELLE HİZMET VERİYOR

Merkezde hastalarla sürekli ilgilenildiğini aktaran Ceviz, “60’a yakın personelimiz var. Bunun 33’u bakıcı personel. Fizyoterapistimiz, psikoloğumuz, sosyal çalışmacılarımız ve hemşirelerimiz var. Toplam 10 bin metre kare alanımız var. Bunun yüzde 30’unu kullanıyoruz. Diğer binalarımızla ilgili kapasite artış planlarımız var. Farklı branşlarda artış yapma planımız var” ifadelerini kullandı.