AK PARTİDE ADAYLIK SÜRECİ BAŞLIYOR

AK PARTİDE ADAYLIK SÜRECİ BAŞLIYOR
2019 Mart Ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimleri için partiler çalışmalarını hızlandırdı. Yoğun müracatın olması beklenen Tekirdağ'da aday olmayı düşünenlerin beklediği tarih netleşti.Cumhurbaşkanı ve Ak Parti...

2019 Mart Ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimleri için partiler çalışmalarını hızlandırdı. Yoğun müracatın olması beklenen Tekirdağ'da aday olmayı düşünenlerin beklediği tarih netleşti.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı  eğitim toplantısında Belediye başkanlığı seçimleri için aday adaylığı başvuru tarihi 5 kasım olarak belirlenmişti.

5 Kasım da başlayacak olan aday adaylığı sürecinin 12 Kasım da son bulması bekleniyor.

Adaylık sürecinin ardından izlenecek yola ilişkin henüz bir açıklama yapılmayan Ak Parti'de özellikle Süleymanpaşa'da15'e yakın başvuru yapması bekleniyor.

Ak Parti'nin daha önce yaptığı açıklamalar ışığında Tekirdağ büyükşehir adayının da öncelikli açıklanacak iller arasında olacağı tahmin ediliyor. Ak Partinin 15 Aralığa kadar süreci sonlandırarak adaylarını sahaya süreceği tahmin ediliyor.