AK PARTİLİ ADAY BASINLA BULUŞTU

AK PARTİLİ ADAY BASINLA BULUŞTU
Ak Parti eski il başkanı ve Cumhur ittifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel Ramada Otel’de verdiği akşam yemeği ile basının karşısına çıktı. Samimi ve karşılıklı diyaloglarla geçen gecede Yüksel,...

Ak Parti eski il başkanı ve Cumhur ittifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel Ramada Otel’de verdiği akşam yemeği ile basının karşısına çıktı. Samimi ve karşılıklı diyaloglarla geçen gecede Yüksel, “Süleymanpaşa iyi yönetilmiyor. Geleceğiz ve adından söz edilen bir ilçe ortaya çıkaracağız” dedi. Yemeğe MHP İlçe Başkanı Kürşat Sungur, Ak Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin, MHP Meclis üyesi Sabri Çınar ve bazı partililer de katıldı.

Cumhur ittifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel Ramada Otel’de verdiği akşam yemeğinde hayalindeki Süleymanpaşa’yı ortaya koydu. Kentin iyi yönetilmediğine dikkat çeken Yüksem, “Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa’yı Cumhur ittifakı olarak kazanacağız ve Başkanımız Mestan Özcan ile birlikte Süleymanpaşa’nın yeniden çehresini değiştireceğiz” dedi.

PERSONEL KORKMASIN

Belediye Başkanı olduğunda personelin birçoğunu işten çıkaracak korkusu yaşandığı sorusu üzerine Cüneyt Yüksel, “Bizim öyle bir anlayışımız yok. O anlayış CHP zihniyetinde daha çok var. Ekrem Eşkinat personelin iyi çalışmadığını söylüyor. Eğer doğru personeli doğru yerde kullanmazsan onlardan verim alamazsın. Biz göreve geldiğimizde çalışmıyor denilen personelden nasıl verim alınırmış herkes görecek” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞSPOR’A BÜNYEMİZE ALACAĞIZ

Gelen soru üzerine Tekirdağspor ile ilgili açıklama da yapan Cüneyt Yüksel, “Bakın bizim göz bebeğimiz Tekirdağspor. Gelir gelmez belediye gençlik spor kulübü bünyesine alarak Tekirdağspor’u kimseye muhtaç olmayan bir hale getireceğiz. Tekirdağspor tüm kentin takımı ancak ortada bir sahipsizlik var. Tüm kent sahiplenecek ama biz belediye olarak kendi himayemiz altına alacağız” dedi.

SAHİL PROJESİ ÖNEMLİ

Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin Sahil projesi için onay beklediğini ancak yıllardır bu onayın çıkmadığını hatırlatan basın mensuplarının sorularına da cevap veren Yüksel, “Sahil projesi çok kapsamlı ve büyük bir proje. Bu projeyi destek almadan yapamazsınız. Ayrıca ben bu konuda daha önce de açıklama yapmıştım. Belediyelerin bakanlık nezdinde böyle bir müracaatı bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşen basın buluşmasına gazeteciler yoğun ilgi gösterdiler.

Kaynak: Pusula Gazetesi Özkan Dikmen