HEYKELLERE TALİP OLDU

HEYKELLERE TALİP OLDU
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediyesi’nin heykelleri satışa çıkarmasıyla ilgili kararı doğru bulmadığını belirterek “Paraya ihtiyacı varsalar gelsinler görüşelim” dedi.“HEYKELLERİN...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediyesi’nin heykelleri satışa çıkarmasıyla ilgili kararı doğru bulmadığını belirterek “Paraya ihtiyacı varsalar gelsinler görüşelim” dedi.

“HEYKELLERİN SATIŞA ÇIKMASINI DOĞRU BULMUYORUM”

Heykellerin satışa çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamada Kadir Albayrak, “Bu eserler kolay olmadı. Büyük sanatçılar geldi. Büyük emekler verdiler. Tekirdağ ve sahil ile bütünleşti bu eserler. Vatandaşlarda son derece memnun. Şimdi bunları müzayede yoluyla satışa çıkarmışlar. Süleymanpaşa Belediyesinin paraya mı ihtiyacı var? Türkiye’nin Tekirdağ’ın tüm sorunları bitti de o heykeller mi kaldı sorun yani. Çok paraya ihtiyacı varsalar gelirler bizle görüşürler, oturur konuşuruz. Hangi aşamada yardımcı olacaksak oluruz. Bence yanlış bir uygulama. Hoş olmayan sempatik olmayan uygulama. Umarım bu kararlarını gözden geçirirler diye düşünüyorum” diye konuştu.

“HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIM”

Heykeller satışa çıkarsa Büyükşehir Belediyesi olarak satın alacak mısınız sorusuna Kadir Albayrak şöyle cevap verdi; “Bu mesele tartışılır. Ben o heykellere bugünde sahip çıkıyorum. Her zaman sahip çıkacağım. Önemli olan burada o heykellere sahip çıkmak değil, heykel sanatına sahip çıkmak önemli. Burada büyük emek var. Her sanatçıya saygımız var. Umarım Süleymanpaşa Belediyesi bu kararını bir kez daha gözden geçirir” dedi.