AK PARTİ ADAYINDAN CENNET TAPUSU İSTEDİ

AK PARTİ ADAYINDAN CENNET TAPUSU İSTEDİ
CHP Genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak ve 12 CHP’li belediye başkan adayının da katıldığı “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri” konulu basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Hükümete ekonomi veriler üzerinden...

CHP Genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak ve 12 CHP’li belediye başkan adayının da katıldığı “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri” konulu basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Hükümete ekonomi veriler üzerinden yüklenen Öztrak, Bu işin başında parti olarak 13 tane üretimi artıracak tedbir önerdik dinlemediler, bak her gün nereye gidiyor memleket. Neden almadılar tedbir, Çünkü millete kriz yok demek için almadılar” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi il teşkilatı Tekirdağ’da bir otelde düzenlediği 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri konulu basın toplantısına, genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ millet vekilleri Dr. İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer  ve Büyükşehir belediye başkan adayı ile 11 ilçe belediye başkan adaylarının katıldığı toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Parti sözcüsü Faik Öztrak,” Bu miletin çilesi daha çok 24 Haziran seçimlerinden sonra oluşturulan bu tek adamlı hükümet sisteminden sonra daha da artmıştır. Ve ne yazık ki böyle gider ise daha öncede defalarca söyledim. Bu Ülkenin ekonomisi 1 Nisandan sonra Uluslar arası para fonuna emanet edilecektir. Ben daha öncede söylemiştim bunlar İMF ile görüşüyorlar diye. Bakıyoruz bugün gazetelerde çıkmaya başladı. İMF heyeti Ankara’daymış. Bundan sonra ne olacak derseniz. Geçenlerde Yunanistan ile İMF’nin berabelğinin 10. yılını kutlandı. Ben size sadece Yunanistanı hatırlamanızı tavsiye ederim .Orada insanların maaşları nasıl kesildi. İşletmeler, belediyeler nasıl kapatıldı. İnsanlar nasıl sokağa bırakıldı. İşte bir İMF ile yapılan anlaşmanın bedelinin ne olacağını görmek için buraya bakmak lazım” ifadelerini kullandı.

Öztark, durumun böyle devam etmesi halinde daha kötüleşeceğini ileri sürerek şunları söyledi. ” Şimdi bakıyorsunuz bütçeye para dayanmıyor. Geçenlerde biliyorsunuz erkene aldılar 34 milyar Türk lirasına Merkez Bankası’nın karından alıp bütçeye aktardılar.  Ne yaptılar bu parayı diye bir takip ettim 18 Ocak’ta parayı yatırmışlar 18 ile 25 Ocak arasında tam 22 milyarı çekmişler. Kovanın dibi delik arkadaşlar bunlara para dayanmıyor. Ondan sonra ne yapıyorlar borç alacaklar dedi.

KESİMOĞLU KARARI KESİNDİR

31 Mart Yerel Seçimlerde CHP Yönetimi tarafından aday gösterilmeyen Kırklareli’nin mevcut Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Bu kararı tanımıyorum, kabul etmiyorum” demesine karşılık CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ta gazetecilerin sorularına konuyla ilgili verdiği cevapta, “Sonuç itibarı ile sonuç doğuran kararı genel merkezimiz vermektedir. Sayın Kesimoğlu’nun tanıyıp tanımaması kendi takdiridir. Ama genel merkezimiz kılı kırk yararak, kiminle yürüyeceğine karar vermiştir. Öylede devam edecektir. Karar değiştirmek gibi teknik bir sıkıntı yoksa karar değiştirmek gibi bir huyumuz yok” dedi.

YSK’DAN DÖNDÜ

CHP Hayrabolu İlçe Başkanlığı, 118 seçmenin kaydının dondurulmasının hukuksuz bir işlem olduğu gerekçesiyle itiraz etti. İtirazı değerlendiren Hayrabolu İlçe Seçim Kurulu’nda seçim kurulu başkanı ve iki memur üye “itirazın reddedilmesine yönelik oy kullanırken geri kalan dört üye ise “itirazın kabul edilmesini istedi. 3’e karşı 4 oyla itirazın kabul edilmesi gerekirken seçim kurulu başkanı 3 oyu yeterli bularak itirazı reddetti. İlçe seçim kurulundaki hukuksuz karara karşı Tekirdağ İl Seçim Kurulu’na yapılan başvurudan da olumsuz yanıt alındı. CHP durumu Ankara’ya taşıdı. YSK Ankara’da yaptığı değerlendirme de, CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Hadimi Yakupoğlu, skandal kararı YSK gündemine taşıdı. CHP adına itiraz eden Yakupoğlu, kararda çoğunluk oyunun aranması gerektiğini ve çoğunluğun da itirazın kabulüne yönelik oy kullandığını ifade etti. Önceki gün gece yarısına kadar süren tartışmaların ardından itiraz YSK tarafından kabul edildi ve il ile ilçe seçim kurulunun aldığı kararlar iptal edildi. İtiraz şansı bulunmayan bu kararın ardından Hayrabolu’daki 118 seçmenin oy kullanmasının önünde bir engel olmadığına karar verildi.

Konuya ilişkin de değerlendirme yapan Öztrak “Seçimlerin güvencesi seçim kurullarına emanettir, hakimlere emanettir. Hayrabolu’da Kılıçlar köyünde 118 tane seçmenin üyeliği donduruldu. Yani seçmenlikleri donduruldu. Şimdi bizim arkadaşlarımız buna itiraz ettiler İlçe Seçim Kurulu karar verdi 4 tane üye itiraz haklıdır dedi 3 tane üye itirazı reddedilmelidir dedi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı 4 tane üyenin oyunu görmezden gelip 3 tane üyeyi geçerli saydı ve itirazı reddetti. İl seçim kurulu da İlçe Seçim Kuruluna haklı dedi. İşi Ankara’ya götürdük. Ankara dedi ki bu verdiğiniz karar doğru değil dedi. Bu verdiğiniz karar da tam kanunsuzluk var dedi. Tekirdağ ilçe Seçim Kurulu’nun ve il Seçim Kurulu’nun bu kararını aldırdılar. Ben sandıkta hakime güvenmesem nasıl yapacağız bu seçimi” diyerek açıklamasını noktaladı” diye konuştu.

TEKİRDAĞ’IN KADİR ABİSİ 5 YIL SONRA HALKINA HESAP VERİYOR

Toplantıda açılış konuşmalarının ardından soru cevap kısmına geçilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 5 Şubat günü siyasi çalışmalara başlayacağını ve Tekirdağ’ın Kadir Abisinin hesap vereceğini belirtti. Albayrak; ‘’ 31 Mart 2014’ün ardından göreve gelmemiz ile beraber siyaseti bir kenara bırakarak 5 yıl boyunca hizmet ettik. Her zaman söylüyorum, şimdi 5 Şubat günü siyasi çalışmalarıma başlayacağım ve halkımıza hesap vereceğim. Tekirdağ’ın Kadir abisi 5 yıl sonra halkına hesap veriyor. İstanbul’un Kadir Abisi Nerede ?’’ dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yeni Dönemde de aday gösterilen Kadir Albayrak ; ‘’Beni bu göreve halkımız getirdi. Hesap vereceğim yerde orasıdır. Halkın kararından başka bir kararı tanımıyorum. Soruyorum AK Partili rakiplerime, kazandığınız taktirde 5 yıl sonra hesap verebilecek misiniz ? Sizleri buraya Aday gösteren irade bırak bu görevi dediğinde bırakacak mısınız ? Bana böyle bir teklif yapsalar ben kabul etmem. Siz görevinizin başında kalabilecek misiniz ?’’ dedi.

11 İLÇEYE 11 ÖĞRENCİ YURDU YAPACAĞIZ

31 Mart 2014’den sonra göreve geldiklerinde ilk işlerinin 11 İlçeye 11 Okul yapmak olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ; ‘’Zaman zaman bu projemizden dolayı bizleri eleştirdiler, bizim görevimiz değilmiş. Bizim görevimiz değil ama bu okullarda sadece Cumhuriyet Halk Partisine üye olanların çocukları okumayacak, hepimizin çocukları okuyacak. Bu okulların ne temel atmalarına nede açılışlarına İktidar partisinden hiçbir katılım olmadı. Şimdi de 31 Mart 2019’da göreve geldiğimiz taktirde ilk yapacağımız projemizi söyleyeyim. İnşallah göreve geldiğimiz taktirde 11 ilçeye 11 öğrenci yurdu yapacağız. Belki duruma göre nüfus bakımından yoğun olan ilçelerimize 2 yurt bile yapabiliriz. Buda ilk projemiz olacak’’ dedi.

CENNET TAPUSU İSTEDİ

Albayrak, “AK Partiler 17 yıldır iktidarda hala yapacağız edeceğiz diyorlar. Dün AK Parti’nin büyükşehir adayı Mestan Özcan, büyük bir rekora imza attım 2 günde 393 kilometre yol yaptım diye bir şey paylaşmış ben yarım günde 611 kilometre yol yaptım. Arkadaşın daha fazla yorulması lazım. Yerel yönetimi hasbelkada4er kazandınız 5 yılı tamamlayacak mısınız? Ben güzel hizmet yapıyorum. Kadir Albayrak benim kazanmamı istiyor. Babamın arkadaşı onu emekli ederim diyor. Ben ondan bir şey istiyorum. Huzuru mahşerde bana cennet tapusu versin” dedi.

Toplantının ardından partiler daha sonra perşembe pazarını gezdi.