ALBAYRAK O KONUDA HAKLI ÇIKTI

ALBAYRAK O KONUDA HAKLI ÇIKTI
Kastamonular Derneğine sahil anfi tiyatroda Kastamonular etkinliği için yer tahsis etmediği gerekçesi ile eleştirilen Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, belediye yer vermeyince derneğin milli emlaktan kiraladığı sahildeki alanı...

Kastamonular Derneğine sahil anfi tiyatroda Kastamonular etkinliği için yer tahsis etmediği gerekçesi ile eleştirilen Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, belediye yer vermeyince derneğin milli emlaktan kiraladığı sahildeki alanı aracı firmalara kiraladığını burada Tekirdağ esnafına alternatif olacak ürünler satıldığını şehir esnafının zarar gördüğünü kaydetti.

İddialara göre Kastamonu kültürünü tanıtacağız diye belediyeden yer talep eden Kastamonular Derneği'nin  belediyeden yer alamayınca milli emlaktan sahili kiraladı. Buradaki alanı aracı firmalara satan dernek yöresel ürün satan aracı firmalardan kira aldı. Alanda stand açan firmaların Kastamonu yöresine ait ürün satmadığı gözlendi. Bu durum tepkiyle karşılandı. Dernek yöneticileri etkinlik öncesinde Kastamonu kültürünü ve mutfağını tanıtacaklarını söylemişti.

Haklılığının ortaya çıktığını ifade eden Albayrak “Bizim vermediğimiz yeri milli emlaktan aldılar. Dernek oradan kira elde etti. Ben buradaki durumu Sami başkana anlattım. Kastamonu yöresi ile alakası olmayan yiyecekler satıldı. Esnafımız zarar gördü. İşte bu yüzden izin vermedik. Ekonomik açıdan zor günler geçiren esnafımız zarar görmesin diye burada stand açılmasına izin vermedik.” dedi.