ALBAYRAK, SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ

ALBAYRAK, SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Hükümet Caddesi’nin bir kısmının eskiden olduğu gibi çift yöne dönüştürülmesi gündeme gelmişti. Ekim ayında yapılan açıklamada 10 güne kadar caddenin çift yön yapılacağı söylenmiş,...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Hükümet Caddesi’nin bir kısmının eskiden olduğu gibi çift yöne dönüştürülmesi gündeme gelmişti. Ekim ayında yapılan açıklamada 10 güne kadar caddenin çift yön yapılacağı söylenmiş, buna ilişkin cadde üzerinde belediye tarafından genişletme çalışması yapılmıştı. Konu ile ilgili gazetecilere konuşan Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, “Ben çift yön olacak diye bir söz vermedim. O sözü kim verdiyse ona sorun. Benim böyle bir beyanım” yok diyerek esnafın beklentisini boşa çıkardı.

2 AY GEÇTİ HALA SES YOK

Edinilen bilgiye göre 23 Ekim 2018 tarihinde büyükşehir binasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şenol Turan’ın katılımı ile bir toplantı yapılmış, toplantıda İstanbul Teknik Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi’nin Süleymanpaşa ilçesi ile ilgili hazırladığı ulaşım raporlarının incelendiği toplantıda Hükümet Caddesi’nin çift yön uygulamasına geçme konusu masaya yatırılmıştı.

ÇİFT YÖN OLUYOR DİYE AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan görüşmeler sonucunda Hükümet Caddesi’nin 10 gün içinde çift yön ile trafiğe açılmasına karar verilmişti. Bunun üzerine basın yayın organlarına bir açıklama gönderilerek Hükümet Caddesi’nin Köprübaşı’ndan Aydoğdu Beşyol’a çıkan Şehitler Caddesi girişine kadar olan bölüm olacağı duyrulmuştu.

ALBAYRAK: BEN BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIM

Konu ile ilgili gazetecilere konuşan Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, “Ben çift yön olacak diye bir söz vermedim. O sözü kim verdiyse ona sorun. Benim böyle bir beyanım. Benden böyle bir açıklama duydunuz mu?” yok diyerek esnafın beklentisini boşa çıkardı.