ALBAYRAK’DAN ‘KAPATIN ORAYI' TALİMATI

ALBAYRAK’DAN ‘KAPATIN ORAYI' TALİMATI
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Roman Festivali adı altında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınan izinle sahilde açılan yöresel ürün pazarının amacına uygun olmadığı için kapatılması...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Roman Festivali adı altında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınan izinle sahilde açılan yöresel ürün pazarının amacına uygun olmadığı için kapatılması talimatını verdi.

Tekirdağ Süleymanpaşa ve Çorlu’da daha önce açılan ve tepkilerden dolayı kapanan yöresel pazarlara bir yenisi daha eklendi. Tekirdağ dışından esnafların yöresel ürün sattığı pazar sahil dolgu sahada açıldı. Yöresel ürünlerin yanında yiyecek içecek hatta kokoreç dahi satıldığı görüldü.

Bu duruma tepki gösteren Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Birliği ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Kayın, “Bu oluşumlara kim yada kimler izin veriyorsa Tekirdağ esnafına ihanet ediyor. Sayın başkanlarımdan bu işin durdurulmasını istiyorum. Esnaf can çekişiyor. Vergi sgk altında ezilirken yazık etmeyin. Lütfen bu kepazeliği sonlandırın. Bir daha da bu işlere müsaade etmeyin” dedi.

Kayın’ın açıklamalarının ardından bir tepki de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’dan geldi. Albayrak bu durumun kabul edilemez olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz bu alan bize ait değil. Milli emlağa ait bir alan. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden burada Roman festivali yapacağız diye izin alınmış. Bize de bilgi amaçlı bir yazı göndermişler. Bu durum kabul edilemez. Bu alan amacı dışında kullanılıyor. Kapatılması talimatı verdim.” dedi.