BELEDİYE BÜTÇESİYLE SEÇİM ÇALIŞMASI

BELEDİYE BÜTÇESİYLE SEÇİM ÇALIŞMASI
CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Adayı Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın belediye bütçesinden vatandaşlara seçim promosyonu olarak bez Pazar torbası dağıtması tepki çekti. 60 bin bez torba dağıtacak olan Albayrak’ın seçim...

CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Adayı Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın belediye bütçesinden vatandaşlara seçim promosyonu olarak bez Pazar torbası dağıtması tepki çekti. 60 bin bez torba dağıtacak olan Albayrak’ın seçim promosyonun belediye bütçesine 300 bin TL’ye yakın bir parala mal olduğu öğrenildi. Bez torba dağıtmaya hazırlanan AK Partili Mestan Özcan’ın ise cebinden bez torba yaptırdığı ve promosyon olarak dağıttığı ortaya çıktı.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN 60 BİN TANE BEZ TORBA DAĞITACAK

Tekirdağ’ın CHP’li mevcut büyükşejir başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Kadir Albayrak’ın son seçim promosyon icraatı tepki çekti. Bu zamana kadar yaklaşık çarşı pazarda 20 bin tane bez torba dağıtan Albayrak, seçime kadar 60 bin tane bez torba dağıtmayı amaçlıyor.

BELEDİYE KASASINDAN 300 BİN TL ÇIKTI

Süleymanpaşa merkezde bu zamana kadar 5 bin adet bez torba dağıtan Albayrak’ın 60 bin bez torba için belediye kasasından yaklaşık 300 bin TL ödeme yaptığı kaydedildi. Seçim malzemesi olarak bu bez torbaları vatandaşa veren Albayrak, bu dağıtım işi için de yine belediye personeli ve araç gereçlerini kullanıyor.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN SEÇİM PROMOSYONU TEPKİ ÇEKTİ

Albayrak’ın belediye bütçesinden seçim promosyonu olarak bez torba dağıtması hem vatandaşların hem de siyasilerin tepkisini çekti. CHP’li bir isim, “Sayın Kadir Albayrak 30 bin TL’ye yakın maaş alıyor. 5 yıldır bu maaşı alıyor. Bunlar etik hareketler değil. 3-4 maaşını kendi seçim çalışmasına harcasa daha doğru olur. Bunu tüm AK Partili belediyeler de böyle yapıyor. Ama biz farklıyız. Biz içinde halk olan bir partiyiz. Halkın parasını yememek için o koltuğa oturduk” diye konuştu.

MESTAN ÖZCAN KENDİ CEBİNDEN YAPTIRDI

Öte yandan benzer bez torba dağıtımı işini yapan AK Parti’nin Büyükşehir Adayı Mestan Özcan da bez torba siparişi verdi. Seçim çalışmalarında promosyon olarak bez torba siparişi verdiğini ifade eden Özcan, bunları vatandaşlara seçim promosyonu olarak dağıtacağını kaydetti. Yine AK Parti’nin süleymanpaşa adayı Cüneyt Yüksel de kendi ismi ve partisinin logosunun bulunduğu bez torbaları seçim promosyonu olarak dağıtmaya başladı.