ALBAYRAK’IN HEDEFİNDE REKTÖRÜN BU FOTOĞRAFI VARDI

ALBAYRAK’IN HEDEFİNDE REKTÖRÜN BU FOTOĞRAFI VARDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’in seçim akşamı AK Parti İl Binasına giderek Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen Cüneyt Yüksel’i tebrik etmesini sert dille eleştirdi....

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’in seçim akşamı AK Parti İl Binasına giderek Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen Cüneyt Yüksel’i tebrik etmesini sert dille eleştirdi.  Rektör Şahin ise eleştirilere “Kendisi de TBMM Başkanı kürsüye çıkarken ayağa kalkmadı” diye cevap verdi.

ALBAYRAK’IN HEDEFİNDE REKTÖR VARDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ´´Ama seçim akşamı çok ilginçtir, Sayın Cüneyt Yüksel´in AK Parti il binasında tebrik edenlerin başında da hepimizin ´hoş geldiniz´ dediği sayın rektörümüzü görmek de son derece üzüntü ile karşılanmıştır. Sayın Rektör Namık Kemal Üniversitenin başıdır, öğrencilerin başıdır ve seçim akşamı Cüneyt Yüksel´i tebrik edersin ama yeri Parti binası değildir, gelirsin dışarıda tebrik edersin, yani sonuçta böyle bir ekiple mücadele ettik´´ dedi.

PARTİ ROZETİMİ KALBİME KOYARAK HİZMETE BAŞLIYORUM

Albayrak ´´3 belediyeyi kaybettik, ancak şunu bilmelerini istiyorum, siyasette kaybetmek de vardır kazanmak da vardır, yarından itibaren benim için yeni bir gün başlıyor, siyaseti ve Parti rozetini kalbime koyarak şimdi 1.029.000 Tekirdağlı için hizmet için ayırım yapmadan koşacağız´´ dedi.

REKTÖR’DEN ŞENTOPLU CEVAP

NKÜ Rektörü Şahin ise eleştirilerek kısa bir cevap verdi. Şahin, “Kadir Abi bizim abimiz. Benimde Barbaroslu eniştem. Bende şunu söylüyorum: Adliye sarayı açılış günü sayın meclis başkanımız geldiği zaman ve kürsüye geldidiği zaman ayağa kalkmadı bende kendisine onu soruyorum. Herhalde cevap verdim. Ben yanındaydım orada hiç kalkmadı. Barbaros’un eniştesi kendisi” dedi.