ALBAYRAKLAR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

ALBAYRAKLAR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Tekirdağ’da inşaat, kantin ve kız öğrenci yurdu işletmeciliği yapan Albayrak, büyümeye devam ediyor. Amaçlarının hizmet sektöründe Tekirdağlılara daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu kaydeden şirket sorumlusu Enes Albayrak,...

Tekirdağ’da inşaat, kantin ve kız öğrenci yurdu işletmeciliği yapan Albayrak, büyümeye devam ediyor. Amaçlarının hizmet sektöründe Tekirdağlılara daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu kaydeden şirket sorumlusu Enes Albayrak, “Para kazanmak önceliğimiz değil, önceliğimiz dost ve insan kazanmak” dedi.

BABASINDAN BAYRAĞI TESLİM ALDI

Tekirdağ’ın köklü hizmet firmalarında biri olan Albayrak şirketi Tekirdağ’da kantincilik, inşaat ve öğrenci yurdu hizmetleri veriyor. Uzun yıllar şehir merkezinde Tuğlalı Park’ta çay bahçesi hizmeti hastane ve okul kantini hizmetleri veren firma uzun yıllar kazandığı tecrübesini Türkiye’nin en büyük kantinlerinden biri olan araştırma hastanesi kantini ile devam ettiriyor. Babası Zeki Albayrak’tan bayrağı teslim alan şirketin genç veliahtı Enes Albayrak, firmalarını büyütmek için çalışıyor.

AİLELERİN GÖNÜLLERİ RAHAT OLSUN

Öğrenci yurdunda memnuniyeti ön planda tuttuklarını ifade eden Albayrak, “Yurdumuzda 12 dairemiz mevcut. 55 kız öğrencimiz yurdumuzda kalıyor. Öğrenciler kendi evlerinde nasıl rahat yaşıyorsa bizim yurdumuzda da o rahatlıkta yaşıyorlar. 1, 2, 3 kişilik odalarımız mevcut. Her yıl bir yenilik yaparız. Yurdumuzdan memnuniyet üst düzeyde. 7 yıldır yurt sektöründe faaliyetlerimiz devam ediyor. Aileler çocuklarını güvenle yurdumuza gönderebilirler. Görevlimiz tarafından saat 12 olunca yurdumuzun kapısı kilitlenir. Bütün odalardan yoklama alınır. Önce kız öğrenci aranır daha sonra ise aile aranarak bilgi verilir. Gece arkadaşına gidecek öğrenci için de aile izni arıyoruz. Ailelerin gönülleri rahat olsun. Güvenliğimiz 24 saat görev yapıyor” dedi.

YAPSAT İŞİNDE BAŞARIYA İMZA ATTILAR

Çok sayıda inşaat projesini hayata geçirdiklerini aktaran Albayrak, “İnşaat işinde çalışmalarımız devam ediyor. En son projemiz Yüzüncüyılda yaptık. Yapsat projemizi bitirdik, satışlarını yaptık. Çınarlı Mahallesi’nde yeni bir projemiz başlayacak. İnşaatlarımızda işçiliğe çok önem veriyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLK 10 KANTİNİNİ ARASINDA YER ALIYOR

Tekirdağ’ın en büyük kantini işlettiklerini kaydeden Albayrak Kantin’in İşletmecisi Muhammet Enes Albayrak, “800 metre kare kapalı 300 metre açık olmak üzere bin 100 metre kare kapalı alanda kantin hizmeti veriyoruz. Hastane içinde de 200 metre kare altıncı katta kantin hizmeti veriyoruz. 18 ile 25 arasında değişen personeli burada istihdam ediyoruz. Tekirdağ’ın en büyük kantini ve Türkiye’nin ilk 10 kantini arasındayız. En büyük ilk onda kantiniz. Market, kafe, giyim, manav, lokantamız içimizde var. Bir hastanın hasta yakının bulacağı herşey burada var. Taze meyvelerin bulunduğu manavımız var. İsteyenler için sürekli soğuk sıkım meyve suları hazırlayabiliyoruz. Biz aynı zamanda üniversite bölgesinde bulunan insanlara da kantin hizmeti ve kafe hizmeti veriyoruz. Villalarda oturan insanlar akşam burada çay kahve içmeye geliyor” dedi.