ETİ BELEDİYE MECLİSİ KARARINI VERDİ

ETİ BELEDİYE MECLİSİ KARARINI VERDİ
AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Eti, Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in listesinden birinci sıradan meclise aday oldu. Eti, “Parti yöneticilerime istemediğimi belirttim. Ama gösterirlerse de razı olurum”...

AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Eti, Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in listesinden birinci sıradan meclise aday oldu. Eti, “Parti yöneticilerime istemediğimi belirttim. Ama gösterirlerse de razı olurum” dedi.

AK Parti Süleymanpaşa belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in meclis listesi netlik kazanmaya başladı. 19 Şubat’ta parti genel merkezinin onayının ardından meclis listesi açıklanacak.

BENİM BÖYLE BİR TALEBİM YOK

Listenin en başında ise başkan aday adayı, mevcut belediye meclis üyesi Ali Rıza Eti’nin bulunduğu kaydedildi. Konu ile ilgili Tekirdağ Odak Haber’in sorularını yanıtlayan Eti, “Bana meclis ile ilgili başta vekillerimiz olmak üzere parti yöneticilerimizden teklif geldi. Ben de kabul etmedim. Fakat partim beni listede gösterirse buna razı gelirim. Benim böyle bir talebim yok. Ben de talebim olmadığını ilettim. Hayırlısı olsun” dedi.

ETİ BİRİNCİ SIRADA

AK Parti Süleymanpaşa belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Eti’nin listede birinci sırada yer aldığı iddialarıyla ilgili olarak, “Ali Rıza ağabey, partimizin ve şehrimizin bir değeri. Kendisi ile inşallah yeni dönemde birlikte çalışacağız” dedi.

LİSTE 19 ŞUBAT’TA AÇIKLANACAK

Listenin netlik kazandığını kaydeden Yüksel, “19 Şubat’tan önce listeleri açıklamayacağız. Herbiri birbirinden kıymetli arkadaşlarımız var. Parti onayının ardından isimleri açıklayacağız” dedi.

ÇİZEN KABUL ETMEDİ

Öte yandan Başkan aday adayı Soner Çizen’e de meclis için teklif götürüldüğü Çizen’in ise bu teklifi kabul etmediği, partisi için saha çalışmalarında olacağını söylediği kaydedildi.

İŞTE KULİSLERE YANSIYAN İSİMLER

Kulislere yansıyan bilgilere göre listenin başında Ali Rıza Eti’nin bulunduğu, yine listede 2. Sırada ise Süleymanpaşa İlçe Eski Başkanı Hüseyin Uzunlar’ın yer aldığı, yine listede Bayburtlular’dan Muhammet Polat’ın, Erzurumlular’dan Muhammet Karaman, İki Kardeşler Restoran’ın sahibi Hikmet Mutlu’nun, İnşat Mühendisi Vanlı İdris Yatman’ın listesinde yer aldığı kaydedildi.