ALKOLİKSENİZ BU MERKEZE UĞRAYIN

ALKOLİKSENİZ BU MERKEZE UĞRAYIN
Tekirdağ Süleymanpaşa’da YEŞİLAY bünyesinde açılan Yeşilay danışmanlık merkezi faaliyete başladı.Yedam hakkında bilgilendirmede bulunan Yeşilay ŞubeBaşkanı Sadık Baş Açıklamasında: Öncelikle YEDAM’ın açılmasından...

Tekirdağ Süleymanpaşa’da YEŞİLAY bünyesinde açılan Yeşilay danışmanlık merkezi faaliyete başladı.

Yedam hakkında bilgilendirmede bulunan Yeşilay ŞubeBaşkanı Sadık Baş Açıklamasında: Öncelikle YEDAM’ın açılmasından bize büyük destek olan Sn Valimiz Aziz Yıldırım’a ve tanıtımında bize destek olan Süleymanpaşa Belediyesi Başkanımız Sn Cüneyt Yüksel'e çok teşekkür ederiz.” dedi.

YEŞİLAY Tekirdağ Şube Başkanı Baş; “Yeşilay önleyici tedbirler uygularken yedam ile artık rehabilite edici süreç başlamış oldu.YEDAM ile alkol ve madde ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolog ve sosyal hizmetler uzmanlarımız ile beraber psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyoruz.Kişinin Alkol kullanımı fazlaysa madde bağımlılığı tedavisi hakkında eğer aile üyelerinden biri bunları yaşıyor ama danışmanlık için gelmiyorsa, bilgi ve danışmanlık almak için kişilerin aileleri de doğrudan YEDAM’a gelebilir.” Şeklinde konuştu.

YEDAMLA VERİLEN HİZMETLER !

YEDAM’da verilen hizmetlerden bahseden YEŞİLAY Şube Başkanı Sadık Baş, “Bağımlılık konusunda ücretsiz ve ayaktan danışmanlık hizmeti veriyoruz.Uzmanlarımız alkol-madde kullanan kişinin bağımlılık düzeyini saptadıktan sonra alkol-madde kullanımını bırakması konusunda yardımcı oluyor tekrar kullanmaya başlamamak için yöntemler öğretiyorlar, Eşlik eden ruhsal sorunlar varsa (öfke kontrolsüzlüğü, kaygı vb) bunların düzelmesi için psikolojik destek veriyorlar, Nasıl davranmaları konusunda aileleri bilgilendiriyorlar, Danışanlarımız evlerinde ziyaret edip, gidişatı takip ediyorlar. Bunları başarabilmek için Yedam ekibi olarak Bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yapıyoruz,Sosyal destek sağlıyoruz, Değişim demek yeni alışkanlıklar, yeni bir çevre, yeni bir hayat demektir. Danışanlarımızın sağlık güvencesi, işsizlik, boş zaman değerlendirmesi gibi sorunlarının giderilmesinde diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışıyoruz,YEDAM Atölye’de danışanlarımızın sosyal yaşama uyumunu sağlayarak, meslek edindirme kursları veriyoruz,İyileşmenin kalıcı olması ve hayata uyumun sağlanabilmesi için YEDAM Atölyede uzun süreli aktivitelerimizi sunuyoruz.”Şeklinde konuştu.

YEDAM Adres Mah. Çınarlı mah Hayrabolu Cad. No:110/B, ( eski mezarlık karşısı Süleymanpaşa/Tekirdağ’da Hizmete Başlarken 7/24 görevde olan 444 79 75 numaralı çağrı merkezi ile bağımlıların yanında.