ALTAYOĞLU 2. DÖNEMİNE YÜRÜYOR

ALTAYOĞLU 2. DÖNEMİNE YÜRÜYOR
Hayrabolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Fehmi Altayoğlu adaylık açıklamasını yaptı. Altayoğlu’nun açıklamasına CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Büyükşehir Belediye...

Hayrabolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Fehmi Altayoğlu adaylık açıklamasını yaptı. Altayoğlu’nun açıklamasına CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş ve çok sayıda partili katıldı.

Hayrabolu Belediye Başkanı adaylık açıklamasında salon adeta doldu taştı. Büyük bir coşku ile karşılanan Altayoğlu, “Sevgi devam edecek. Yaptıklarımızın yanında bundan sonra yapacaklarımızla Hayrabolu’yu daha da modern hale getireceğiz. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

İYİ PARTİ VURGUSU

Adaylık konuşmasında kürsüye gelen Milletvekili İlhami Özcan Aygun daha önce yaptığı 12-0 açıklamasında Millet İttifakına değinmeden konuşmuş ve bu konuşma İYİ Parti teşkilatları tarafından tepki ile karşılanmıştı. Aygun Hayrabolu’daki konuşmasında ise 12-0 vurgusunu yaparken İYİ Parti ile birlikte yapacaklarının altını çizdi. Aygun’un bu söylemi salonda alkışlarla karşılık buldu.

ALBAYRAK: BENİ KANDIRDILAR

Kürsüye gelen diğer isim ise Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak oldu. Albayrak, “Biz 5 yıl önce bu gün için hesap vereceğiz dedik. Şimdi her adaylık açıklamasında elimizde o ilçeye yaptığımız yatırımların bir dosyası ile geliyoruz. Bu dosya sizlere vereceğimiz hesabın dosyasıdır. Hayrabolu’ya da yatırımlar yaptık. Öz evlat, üvey evlat diyerek Malkara ve Hayrabolu belediye başkanlarımız beni kandırdılar ve ilçelerine ciddi yatırımlar aldı. Hayrabolu da bu yatırımlarda ciddi faydalandı. Onlar beni kandırsınlar, yeter ki Tekirdağ’a hizmet gelsin. Ben böyle kandırılmaya razıyım. Bundan sonraki dönemde de yatırımlarımız daha çok sosyal hayata yönelik ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak yatırımlar olacak. 5 yıllık süre içinde alt yapı ve üst yapıda büyük hizmetler verdik. Şimdi sıra daha çok görünen hizmetlerde olacak” dedi.

ALTAYOĞLU’NUN GÖZYAŞLARI

Adaylık açıklaması için kürsüye gelen Hayrabolu Belediye Başkanı ve CHP Hayrabolu Belediye Başkan Adayı Fehmi Altayoğlu, “Ben 5 yıl önce belediye başkanı olduğumda parti rozetimi çıkardım. Dedim ki, ‘Herkesin başkanı olacağım.’ O günden itibaren herkesin başkanı olmak için var gücümle çalıştım. Bana bu konuda destek olan öncelikle belediye personeli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onların emeği çok büyük. Her mahallede farklı kültürden insanlarımız var. Bir mahalleye yatırım yaparken diğeri kıskanabiliyor. Ama ben hiçbir zaman kimseyi ayırmadım ve öyle bir düşünce içinde olmadım. Benim için herkes aynıdır ve bundan sonra da aynı olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu güne kadar yapılan hizmetlerde büyük destekler yaptı. Bundan sonra da aynı anlayış ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Fehmi Altayoğlu konuşmasının sonunda anne, babası ve eşine teşekkür ederken gözleri doldu. Bir süre konuşmakta zorlanan Altayoğlu’na destek salondan alkışlarla geldi. Adaylık açıklamasının ardından misafirler belediye başkanları ve parti yöneticileri kürsüde birlikte objektiflere poz verdi.

Kaynak: Pusula Gazetesi Özkan Dikmen