AŞKINA KARŞILIK VERMEYİNCE VURDU

AŞKINA KARŞILIK VERMEYİNCE VURDU
Tekirdağ Çerkezköy’de 24 yaşındaki Filiz Kızıldere, platonik aşk yaşadığı iddia edilen ve karşılık bulamadığı 26 yaşındaki Mehmet Sönmez’i tabancayla vurarak öldürdü. Polis nezaretinde adliyeye getirirlerken Kızıltepe’nin...

Tekirdağ Çerkezköy’de 24 yaşındaki Filiz Kızıldere, platonik aşk yaşadığı iddia edilen ve karşılık bulamadığı 26 yaşındaki Mehmet Sönmez’i tabancayla vurarak öldürdü. Polis nezaretinde adliyeye getirirlerken Kızıltepe’nin gülmesi dikkat çekti.

Olay, Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir restoranda vardiya amiri olarak çalışan Filiz Kızıldere, aynı işyerinde kurye olarak çalışan Mehmet Sönmez’e karşı platonik aşk yaşamaya başladı. Ancak iddiaya göre Mehmet Sönmez, Filiz Kızıldere’nin bu aşkına karşılık vermedi. Gece iş çıkışı Mehmet Sönmez ve Filiz Kızıldere henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştı. Tartışmanın ardından Filiz Kızıldere yanında taşıdığı tabanca ile Mehmet Sönmez’i vurdu. Çevredekiler ise hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

 TABANCAYI BAŞINA DAYADI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Sağlık ekipleri Sönmez’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerinden ayrılmayan Filiz Kızıldere ise başına tabancayı dayayarak intihar girişiminde bulundu. Polisin yaklaşık 20 dakika süren çabasıyla Kızıldere intihar girişiminden vazgeçti ve polise teslim oldu. Kızıldere gözaltına alınırken, Sönmez’in cansız bedeni Çerkezköy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polisteki ifadesinin ardından Çerkezköy Adliyesine götürülen Kızıldere’nin gülmesi dikkat çekti. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Kızıldere tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Cinayet öncesi ve sonrası ise güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı. Görüntülerde Sönmez ve Kızıldere kaldırımda yürüyor. Ardından ise bir süre konuşuyorlar. Daha sonra ikili güvenlik kamerası açısından çıkıyor ve Kızıldere Sönmez’i tabanca ile vuruyor. Ardından kaldırımda yürümeye başlayan ve kamera açısına tekrar giren Kızıldere başına tabancayı dayıyor. Polislerin ikna çabasının ardından Kızıldere silahını vererek teslim oluyor.

Kaynak: Çerkezköy Bakış Gazetesi