ASYAPORT DEMİRYOLU TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ASYAPORT DEMİRYOLU TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ'da Asyaport Limanı’nda gerçekleştirdi.Asyaport'ta gerçekleşen toplantıya ilişkin gazaetecilere açıklama yapan Demiryolu Taşımacılığı Derneği...

Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ'da Asyaport Limanı’nda gerçekleştirdi.

Asyaport'ta gerçekleşen toplantıya ilişkin gazaetecilere açıklama yapan Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güleç, genellikle yönetim kurulu toplantılarını demiryollarının ayrılmaz bir parçası olan limanlarda yapmayı çalıştıklarını söyledi.

Demiryolu ile limanların lojistik hatlar açısından önemli olduğuna işaret eden Ercan, "Türkiye eğer lojistik hatlar üzerinde olmak istiyorsa demiryolu artı liman bağlantılarının çok iyi olması lazım. Onun için yönetim kurullarımızı değişik limanlarımızda yapıyoruz." dedi.

Toylantıda üyelerden gelen şikayet ve talepleri değerlendirdiklerini vurgulayan Ercan, sorunların çözümü noktasında yoğun çaba sarfettiklerini aktardı.

Ercan, Türkiye'nin son dönemde yolcu taşımacılığı anlamında önemli bir ivme yakaladığını, aynı ivmenin yük taşımacılığında da yakalanmasını arzu tetiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Çünkü modern bir demiryolu altyapınız olmadığı sürece hiçbir lojistik koridor sizin üzerinizden geçmez. Türkiye yer olarak lojistik koridorlarının üzerinde olan bir ülke.

Demiryolu taşımacağının en önemli faydası çevre. Ayrıca Türkiye devamlı büyüyen, gelişen ve taşıma miktarları artan bir ülke. Bunu devamlı karayolarıyla yapamayacaksınız. Her ülkenin en büyük ihracatı komşularıyladır. Bizim komşularımızla doğru düzgün demiryolu bağlantımız yok. En azından komşularımızla doğru düzgün bir demiryolu bağlantımız olması lazım."