ATATÜRK ANITI DUBAYLA KORUMAYA ALINDI

ATATÜRK ANITI DUBAYLA KORUMAYA ALINDI
Tekirdağ Valiliği’nin tadilata girmesi nedeniyle valilik önünde bulunan Atatürk Heykeli otoparka dönmüştü. Atatürk’ün anıtının önünün bir otomobille kapatılmasını gündeme gelmesinin ardından anıt çevresine parkı...

Tekirdağ Valiliği’nin tadilata girmesi nedeniyle valilik önünde bulunan Atatürk Heykeli otoparka dönmüştü. Atatürk’ün anıtının önünün bir otomobille kapatılmasını gündeme gelmesinin ardından anıt çevresine parkı önlemek için beton duba konuldu.

Edinilen bilgiye göre bir süre önce Tekirdağ Valiliği’nin tarihi binası tadilata alındı. Tadilat başladıktan sonra valilik bahçesi otoparka döndü. Bir haftadır otopark olarak kullanılan bahçede bugün pes dedirten bir olay yaşandı. Atatürk Anıtı’nın önü otomobille kapatıldı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar emniyeti telefon yağmuruna tuttu. Kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri bütün araçların plakalarını not etti. Konunun medyada geniş yer bulmasının ardından Tekirdağ Emniyeti harekete geçerek anıt çevresine parklanmayı önlemek için beton duba yerleştirdi.