AYDOĞDU'DA CİNAYET: BAKKALI ÖLDÜRDÜLER

AYDOĞDU'DA CİNAYET: BAKKALI ÖLDÜRDÜLER
Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da meydana gelen olayda silahlı saldırıya uğrayan bakkal hayatını kaybetti.Süleymanpaşa’nın Aydoğdu Mahallesi’nde meydana gelen olayda, işyerine gelerek kendisinden haraç istediği...

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da meydana gelen olayda silahlı saldırıya uğrayan bakkal hayatını kaybetti.

Süleymanpaşa’nın Aydoğdu Mahallesi’nde meydana gelen olayda, işyerine gelerek kendisinden haraç istediği öne sürülen şahısların av tüfeği ile ateş açtıkları bakkal kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili bir kişi suç aleti tüfek ile birlikte yakalanırken olaya karışan iki kişinin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

İddialara göre olay Aydoğdu Mahallesi Nergis Sokak üzerinde işletmeciliğini Bozan Kadan’ın yaptığı mahalle bakkalında meydana geldi. Bozan Kadan (64) adlı şahsın av tüfeğiyle vurulduğunu kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybettiğini belirleyen Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili araştırma yaptı.

Öldürülen Bozan Kadan’ın oğlu H.K.’nin ifadesine başvuran polis ekipleri olay anında L.Ş. adlı kişinin bakkala geldiğini, babasından sürekli haraç istediğini, tehdit ettiğini, olay anında da kullandığı kamyonetle yanında A.Ö ve oğlu L.Ş. ile bakkala geldiğini yine tehdit ettiğini kamyonetten çıkardığı av tüfeğini oğlu L.Ş.’ye verdiğini bu kişinin de babasına ateş ettiğini ve olay yerinden kaçtıklarını beyan etmesi üzerine polis olayı gerçekleştirdiği öne sürülen L.Ş.’yi suç aleti ile birlikte gözaltına aldı.

Olaya karıştığı öne sürülen L.Ş. ile A.Ö. isimli şahısların yakalanması için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Kaynak: bizimtekirdag.com