BAKANIN 1 KİLO ALTINI KAYIP

BAKANIN 1 KİLO ALTINI KAYIP
Tekirdağ’da yaşayan eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin’i telefonda dolandırarak yaklaşık 1kilo ağırlığındaki altınlarını alan 2 kişiden birisi Kocaeli’de yakalandı. Şüpheliyi teşhis eden bakan Ayten’in bir kilo altını...

Tekirdağ’da yaşayan eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin’i telefonda dolandırarak yaklaşık 1kilo ağırlığındaki altınlarını alan 2 kişiden birisi Kocaeli’de yakalandı. Şüpheliyi teşhis eden bakan Ayten’in bir kilo altını ise ortada yok.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde telefonda kendilerini polis olarak tanıtıp bir kadını dolandırmaya çalıştıkları iddiasıyla yakalanan 2 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 şüpheliden birinin, Tekirdağ’da yaşayan eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin’i dolandırdığı iddiasıyla arandığı belirlendi.

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Bekirpaşa Mahallesi Üçyol mevkisinde telefonla kendisini polis olarak tanıtan kişi ya da kişilerin bir kadını dolandırmaya çalıştığı bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, telefonla uzun süre birileriyle konuşan müşteki E.A’yı takibe aldı. Polis ekipleri, takip edip müştekinin hareketlerini telefonla yönlendirdiğinden şüphelendikleri B.Ü. ve M.A’yı yakaladı. Şüphelilerin yapılan GBT sorgusunda B.Ü’nün Tekirdağ Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin’i de benzer şekilde dolandırmaktan arandığı tespit edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ Odak Haber’in sorularını yanıtlayan Eski Bakan Aytekin, “Beni dolandıranlardan birisi İzmit’te yakalanmış. Diğeri ise kayıp. Polis diğerini de arıyor. Emniyete giderek şahsı teşhis ettim. Altınlardan haber yok. Altınların nerede olduğunu söylememiş. Polis altınları ve diğer şüpheliyi arıyor” dedi.