BAŞ, BAŞARININ SIRRINI PAYLAŞTI

BAŞ, BAŞARININ SIRRINI PAYLAŞTI
Baş başarının sırrını paylaştı: Çocuklarınızı keşfedinAden Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Baş, “Basketbol kursuna yazdırdığınız bir öğrenci bu kursta memnun ise devam ederken memnun değil ise gitmemesini...

Baş başarının sırrını paylaştı: Çocuklarınızı keşfedin

Aden Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Baş, “Basketbol kursuna yazdırdığınız bir öğrenci bu kursta memnun ise devam ederken memnun değil ise gitmemesini normal karşılayıp anlayışı davranırken matematik dersinde başarılı olamayan bir öğrenciye üst üste dersler çalışmalar ödevler asla doğru değildir. Biz çocuklarımız kesinlikle keşfetmemiz lazım tüm velilerimizden çocuklarımızın keşfetmemiz için çaba istiyoruz” dedi.

Aden Koleji Yönetim ve öğretmenleri 5.sınıf Velileri ile kahvaltıda buluştu. Okula yeni başlayan öğrencilerin velileri ile öğretmen ve yönetimi tanıştırmak ve okulun programlarını anlatmak amaçlı düzenlenen kahvaltıdan sonra Aden Konferans Salonu’nda Aden Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Baş velilere hitap etti.

“ÇOCUKLARINIZI KEŞFEDİN”

Ailelere tavsiyelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Baş konuşmasında;  “Artık çocuklarımızı keşfetmeliyiz, onlar çocukluktan çıkarak gençliğe doğru adım atıyorlar bu uzun ve zorlu bir süreç ve bu süreçte onların yanında ailelerin ve öğretmenlerin desteği çok önemli bu destek sadece ders değil her anlamda olmalı, sosyal yetenek gelişimleri, kişilik gelişimleri, yabancı dil eğitimleri, bunlar uzun ve sabır isteyen bir yolcuk gerektiriyor.Bu süreçte her bir ailenin farklı bir bakış açısı, farklı yorumları ve farklı beklentileri mutlaka olacaktır.Okul tüm bu beklentileri ortak bir noktada buluşturan yegane unsurdur. Okulun, öğretmenlerin gösterdiği yönlendirmeler çok önemlidir. Aileler kendi istekleri doğrultusunda dar kalıplardan ve klişe yaklaşımlardan çıkmalıdırlar. Benim çocuğum derslerinde çok başarılı olmasını istiyorum demek işin en kolayıdır. Bunun yerine benim çocuğum mutlu olsun sorumluluk sahibi olsun, saygılı olsun, başarabildiği alanları beraber keşfedelim nerde başarılı ise orada mutlu olsun anlayışı sağlıklı ve mutlu bir nesil yetiştirmemiz için önemlidir” dedi.

Kaynak: Tekirdağ Odak Haber (www.tekirdagodak.com)