BASININ BAŞINA ASKER KÖKENLİ BAŞKAN

BASININ BAŞINA ASKER KÖKENLİ BAŞKAN
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na Dış İlişkiler Müdürü Malkara Eski Jandarma Komutanı Sedat Akbıyık getirildi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na Dış İlişkiler Müdürü Malkara Eski Jandarma Komutanı Sedat Akbıyık getirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanı Behçet Atlı vekaleten bakıyordu. Atlı Ahmet Poyraz’ın emekliye ayrılmasının ardından uzun bir süre bu görevi vekaleten yürüttü. Yine Basın yayına vekaleten Malkara Eski Jandarma Komutanı olarak görev yaptıktan sonra binbaşı rütbesindeyken 4 yıl önce büyükşehre geçen Sedat Akbıyık getirildi. Akbıyık uzun süredir dış ilişkiler müdürlüğü görevini yürütüyordu. Akbıyık, Ağustos 2014’te tayini Bingöl’e çıkınca Jandarma Binbaşılıktan istifa edip, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanlığı Dış İlişkiler Şube Müdürlüğüne getirilmişti. 3 dil bilen Akbıyık bu görevi 4 yıldır sürdürüyor.