Başkan Albayrak Muratlı Cemevi'nde Düzenlenen Aşure Etkinliğine Katıldı

Başkan Albayrak Muratlı Cemevi'nde Düzenlenen Aşure Etkinliğine Katıldı
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,bolluk ve bereketin simgesi, şükretmenin ve paylaşmanın adı olan aşurenin de içinde yer aldığı Muharrem Ayı dolayısıyla Muratlı Cemevi 'nde Aşure etkinliğine katıldı.Muratlı...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,bolluk ve bereketin simgesi, şükretmenin ve paylaşmanın adı olan aşurenin de içinde yer aldığı Muharrem Ayı dolayısıyla Muratlı Cemevi 'nde Aşure etkinliğine katıldı.

Muratlı Cemevi'nde düzenlenen etkinliğe Başkan Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun,Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan,Cem Evleri dernek Başkanları  ve siyasi partilerin temsilcilerininde katıldığı aşure etkinliğinde dua edilerek, aşure ikramında bulunuldu.

Lokma duası yapıldıktan sonra açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Başkan Albayrak konuşmasında;"Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum.4 yıl önce Muratlı ilçemizde aşure gününe geldik,gördük ki ibadetin yapılacağı bir Cemevi yok. O gün söz verdik ve bu yıl sözümüzü tutarak Cem Evimizi açtık. Şimdi alevi vatandaşlarımız güzel güzel Cem ibadetlerini yapıyorlar. Muharrem ayının kutsallığının tüm islam alemine güzellikler getirmesini diliyorum. Burada bir kez daha ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklik ilkesinin dinimizi koruma açısından getirdiği büyük hamleleri ve kendisini rahmet, minnet ve özlem ile anarken hepinize saygılarımı sunuyorum"dedi.