ALBAYRAK HEP KATILIYOR

ALBAYRAK HEP KATILIYOR
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.Erenler Cem Evi ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.

Erenler Cem Evi ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıtkı Zehin,  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Jandarma Komutanı Binbaşı Sadullah Kalaycı, Belediye meclis üyeleri, gaziler ve vatandaşlar da yer aldı.

Etkinlikte konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, "Allah lokmalarınızı, aşurelerinizi, kurbanlarınızı kabul etsin. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, Muratlı'da Türkiye'ye örnek olacak bir Cemevi yaptık, şimdi de Şarköy'de yapıyoruz. Amacımız, Yeniçiftlik Mahallesi'ne de Cemevi kazandırmak. Her şey gönlünüzce olsun. Allah dualarınızı kabul etsin, Aşure Günü'nüz mübarek olsun" dedi.

Yeniçiftlik Mahallesi Aşure Günü Etkinliği yapılan konuşmaların ardından lokma duası ve aşure ikramı ile son buldu.