EŞKİNAT BİLE ŞAŞIRDI

EŞKİNAT BİLE ŞAŞIRDI
Geniş bir katılımla Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun, göreve geldiğinde ilk yapacağı iş Eşkinat’ın yaptığını kaldırmak olacak.GENİŞ...

Geniş bir katılımla Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun, göreve geldiğinde ilk yapacağı iş Eşkinat’ın yaptığını kaldırmak olacak.

GENİŞ KATILIMLA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adayları bir bir açıklamaya yapmaya başladılar. Chp Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu Özdemirler Düğün Salonu’nda geniş bir katılımla aday adaylığını açıkladı. Açıklamaya büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve partilile katıldı.

HEYKEL YAPACAK

Yağcıoğlu’nun konuşmasında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat’ı önce övüp sonra eleştirmesi dikkat çekti. Başkan olması halinde ilk icraatını açıklayan Yağcıoğlu, “Hemen yapacağımız iş otogarın ışıklardaki led labelası var. Süleymanpaşa başkanımızın projeleri orada dönüyor. Oranın hemen arkasında şehit öğretmen anıtı var. Göreve gelir gelmez o led tabelayı kaldıracağız. Varsın reklamımız az olsun. O anıtın bakımını yapacağız. Şehrimizde olmayan bir sanat gelişti. Bu konuda Ekrem başkanımı yürekten tebrik ediyorum. Sanatın toplum için yapılması gerekiyor. Bizde bir heykel yapacağız. 1993’de Diyarbakır’da hain teröristlerce şehit edilen Neşe Arten’in heykelini yapacağız. Şehrimizin en güzel yerine Neşe öğretmenin hatırasına yakışır şekilde koyacağız” dedi.

BELEDİYE BİNASINI BAŞKA YERE YAPACAK

Göreve gelmesi halinde belediye hizmet binasını Eşkinat’ın yapmayı planladığı otogarın yerine yapmayacağını kaydeden Yağcıoğlu, “Kentimizin acil bir beleidye binasına var. Ben başkanımızdan farklı düşünüyorum. Otogarın yerine vizyon proje yapacağız. Belediye Binasını büükşehir başkanımızın dediği gibi Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki kaymakamlığın yanına yapacağız. Otogar arazisini yeniden büyükşehre tahsis edeceğim” dedi.