BAŞKANIN AÇIKLAMASI AK PARTİ’Yİ KARIŞTIRDI

BAŞKANIN AÇIKLAMASI AK PARTİ’Yİ KARIŞTIRDI
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş’ın Çorlu’da yayın yapan bir gazeteye yaptığı açıklamalar Ak Parti tabanında tepkilere neden oldu.Çorlu’da yayınlanan bir gazeteye özel açıklamalarda...

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş’ın Çorlu’da yayın yapan bir gazeteye yaptığı açıklamalar Ak Parti tabanında tepkilere neden oldu.

Çorlu’da yayınlanan bir gazeteye özel açıklamalarda bulunan Uylaş, 2019 seçimlerinde Çorlu Belediye Başkan Adayı olarak ‘YERLİ’ bir isim düşündüklerini ifade etmişti.

“YERLİ PROFİL AĞIR BASIYOR”

Gazeteye vermiş olduğu demeçte ‘YERLİ’ aday düşündüklerini söyleyen Uylaş, “Dışarıdan Çorlu’ya gençken de gelse, orta yaşlıyken de gelse buralı olmayan adayımızla biz o yerli kitlelere ulaşamıyoruz. Bence komple yerli olması ve iki tarafın da gönlünü alabilecek, insan ayırmaması gereken birisinin olması lazım. Yerli profil burada ağır basıyor” ifadelerini kullanmıştı.

“BAŞARISIZLIĞIN NEDENİ BU KAFATASÇI ZİHNİYET”

Haberin yayınlanmasının ardından sosyal medyada Uylaş’ı adeta eleştiri yağmuruna tutan Ak Partililer, bu kafatasçı zihniyet yüzünden yıllardır Ak Parti’nin Tekirdağ’da başarılı olamadığını ifade ettiler.

“BU PARTİ SAHİPSİZ DEĞİL”

Uylaş’ın sözlerine tepki gösteren isimler arasında bulunan Geçen dönem Ak Parti İl Yönetiminde yer alan isimlerden olan Bülent Baloğlu, “Gelişmeleri hep birlikte ve yakından takip edeceğiz. Bunca yıllık emeklerimizin hiç kimse tarafından fitne fesat ve ayrımcılık tohumları ekerek heba etmesine izin vermeyeceğiz. Bu parti sahipsiz değil kimsenin tapulu mali değil kimsenin veya hiçbir grubun hegemonyası altında değildir.” İfadelerini kullandı.

“ÇORLU’NUN YERLİSİ NASIL OLUYOR?”

Çorlu’da gazetecilik yapan Ercan Kiliçli ise, “Ak Parti’de Yerli Yabancı tartışması başlamış. Cebinde çifte vatandaşlık kimlik taşıyanlar Çorlulu oluyor da Anadolu'dan gelenler olamıyor mu? Çorlu'nun yerlisi nasıl oluyor? bunun bir tarifi var mı? Yazık çok yazık.” Diyerek tepkisini dile getirdi.

“YERLİ-GELME TARŞIMASI ZARAR VERİR”

Sosyal medya birçok kullanıcı Uylaş’ın bu sözlerine tepki gösterirken, 2019 yerel seçimlerine kısa birsüre kala YERLİ-GELME tartışmasının partiye büyük zarar vereceğini kaydettiler.