BAYRAK, GIDA HAREKETİ TEMSİLCİSİ OLDU

BAYRAK, GIDA HAREKETİ TEMSİLCİSİ OLDU
Gıda Güvenliği Hareketi Tekirdağ Temsilciliği görevine Nail Bayrak getirildi. Bayrak uzun süredir sağlık alanında çalışmalar yapıyor.Türkiye’de sağlık ve gıda alanında son yıllarda açıklamaları ile ön plana çıkan...

Gıda Güvenliği Hareketi Tekirdağ Temsilciliği görevine Nail Bayrak getirildi. Bayrak uzun süredir sağlık alanında çalışmalar yapıyor.

Türkiye’de sağlık ve gıda alanında son yıllarda açıklamaları ile ön plana çıkan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi, Türkiye’de temsilcilikler oluşturuyor. Gıda Güvenliği Hareketi Tekirdağ Temsilciliği görevine Nail Bayrak getirildi. Tekirdağ temsilcisi Nail Bayrak matematik mezunu. Matematik ve sağlık üzerine çalışmalar yapiyor.www.sifakent.com sitesinin sahibi.

Gıda Hareketi ile ilgili bilgi veren Bayrak, “Hareketimiz sağlık ve gıda güvenliği sorunlarına karşı çözüm üretmek ve tüketiciyi bilinçlendirmek için oluşturulmuş; araştırma, bilgilendirme ve belgelendirme hareketidir. Varlık nedenimizin gereği olarak, her türlü bilgi ve iletişim araçlarını kullanarak; bilimsel, hukukî, inanca yönelik, ahlakî ve tabiî yöntemlerle; ulusal ve uluslararası gıda güvenliği standartlarını geliştirmek ve insani kazanımlara dönüştürmek” dedi.

Sağlıklı bir yaşam için sürdürülebilir çözümler geliştirmek için çalıştıklarını ifade eden Bayrak, “Uluslararası sistem ve organizasyonlarca izin verilse dahi:  Tabiî yapısı bozulmuş veya menşei bilinmeyen yahut gizlenen, şüpheli ve zararlı tüketim maddelerinden korunmanın yanı sıra; Farklı inanç sahiplerinin inançlarına saygılı, insan tüketimine uygun, temiz, kaliteli ve ekonomik beslenmelerini sağlamak, Bir ürüne ait içeriğin, (eksiksiz menşei ve miktarının) ürün etiket veya ambalajında, (tüketicinin, sözlük ve uzman yardımına ihtiyaç duymadan anlayabileceği bir dille) metin ve sembollerle etiketlenmesini sağlamak, Yerel, ulusal ve uluslararası alanda standart, garanti markası ve sertifika geliştirilmesi için çalışmalar yapmak, amacın hayata geçirilebilmesi için her türlü bilgi ve iletişim araçları kullanılarak; (bilimsel, ulusal ve uluslararası hukuka, temel inançlara ve ahlaka uygun) ulusal ve uluslararası standartları geliştirmek ve insani kazanımlar elde etmektir. Gıda Hareketi özetle; başta insan nesli olmak üzere, tüm canlıların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için çözümler geliştirir ve mücadele eder” dedi.