BELEDİYENİN ENERJİSİ GÜNEŞTEN

BELEDİYENİN ENERJİSİ GÜNEŞTEN
 Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; Süleymanpaşa’nın yüzünü güneşe çevirmesi gerektiğini ve bu yönde çalışmalara başlandığını açıkladı. Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesi’nin...

 

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; Süleymanpaşa’nın yüzünü güneşe çevirmesi gerektiğini ve bu yönde çalışmalara başlandığını açıkladı. Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan binaların, parkların ve yaşam alanlarının enerji ihtiyacı yenilenebilir ve çevreci enerji kaynağı olan güneş enerjisi ile gerçekleştirilecek. Çalışmalara başladık. Çok yakında bu hizmette vatandaşlarımız ile buluşacak” dedi.

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; 2019 – 2024 Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı döneminde yapacağı projeleri açıklamaya “Yenilenebilir Enerji” projesi ile devam etti.

 

“BU TOPRAĞIN İNSANLARI, MÜHENDİSLERİ, UZMANLARI, KENDİ BELEDİYESİ İLE EL ELE ŞEHRİMİZDE ÖNEMLİ BİR ADIMI ATACAKLAR”

Projenin sadece belediye değil tüm şehri kapsayacağını ve işin uzmanı odalar ile birlikte hareket edileceğini belirten Ekrem Eşkinat; “Sürdürülebilir kalkınma aynı zamanda enerjiyi de gerektiriyor. Onun için doğanın bize verdiği enerji kaynaklarını doğru kullanarak, bunu meslek odaları ile bu işin uzmanları ile sosyal dayanışma içinde birlikte yapma kararındayız. Buna TMMOB odaları paydaş olacak. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Yenilenebilir enerji konusunda bu toprağın insanları, mühendisleri, uzmanları, kendi belediyesi ile el ele şehrimizde önemli bir adımı atacaklar.” açıklamasında bulundu.

 

“ENERJİ İHTİYACI YENİLENEBİLİR VE ÇEVRECİ ENERJİ KAYNAĞI OLAN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR”

“Çok yakında bu hizmette vatandaşlarımız ile buluşacak” diyen İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan binaların, parkların ve yaşam alanlarının enerji ihtiyacı yenilenebilir ve çevreci enerji kaynağı olan güneş enerjisi ile gerçekleştirilecek. Bu uygulamanın tüm yerleşim birimlerinde yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla da üreteceğimiz projelerle tüm şehre katkıda bulunacağız.” ifadelerini kullandı.