BELEDİYE HER AY BU KADAR AÇIK VERİYOR

BELEDİYE HER AY BU KADAR AÇIK VERİYOR
31 Mart 2019 Mahalli idareler seçiminin neredeyse tüm gündemi olan Süleymanpaşa Belediyesinin borçları yeni belediye başkanı Cüneyt Yüksel tarafından kalem kalem açıklandı. Aylık geliri. 7 milyon 250 bin olan belediyenin aylık...

31 Mart 2019 Mahalli idareler seçiminin neredeyse tüm gündemi olan Süleymanpaşa Belediyesinin borçları yeni belediye başkanı Cüneyt Yüksel tarafından kalem kalem açıklandı. Aylık geliri. 7 milyon 250 bin olan belediyenin aylık gideri 8.4 milyon lira.

31 Mart Mahalli idareler seçimi öncesinde ve sonrasında Cüneyt Yüksel ile Cumhuriyet Halk Partisi cephesi arasında sık sık gündem olan Belediyenin borç durumu bugün itibarı ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel tarafından sosyal medya hesabı üzerinden açıklandı. Aylık geliri. 7 milyon 250 bin olan belediyenin aylık gideri 8.4 milyon lira olduğu kaydedildi.

Belediyenin en büyük gideri arasında yaklaşık 945 personelin aylık maaş ve sigortaları bulunuyor. 5.5 milyon aylık personel gideri olan belediye 1 milyon 450 bin lira ise aylık bankalara kredi taksiti ödüyor. Belediye yine aylık olarak 550 bin TL’de çöp toplama firmasının araçlarına kira ödüyor. Yine bediye bünyesindeki araçların da 500 bin TL aylık akaryakıt gideri bulunuyor.

Belediyenin İller Bankası, emlak vergisi gibi kalemlerden de geliri aylık olarak 7 milyon 250 bin lira.