BELEDİYE MÜTEAHİDİN SUÇUNU VATANDAŞA ÇEKTİRİYOR

BELEDİYE MÜTEAHİDİN SUÇUNU VATANDAŞA ÇEKTİRİYOR
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde belediyeye ait yola villa inşaatının hafriyatları döküldüğü için belediye yolu 5 senedir yapmıyor. Mahallede tek yapılmayan yol yüzünden ise vatandaşlar yağmurlu...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde belediyeye ait yola villa inşaatının hafriyatları döküldüğü için belediye yolu 5 senedir yapmıyor. Mahallede tek yapılmayan yol yüzünden ise vatandaşlar yağmurlu günde evlerine çamurdan gidemiyor.

HAFRİYAT REZALETİ

 Edinilen bilgiye göre Namık Kemal Mahallesi Atatürk Ormanı arkasında yer alan ve Tekirdağ’ın seçkin insanlarının oturduğu Hasbay Çamlık villaları yapılırken Özdemir Sokak’ta 10 metrelik yolun 5 metresinin sokak boyunca villa hafriyatı ile doldurulduğu öne sürüldü. Yolu taş yapmak için çalışma başlatan belediye ise hafriyat nedeniyle yolu 5 yıldır yapamıyor. Yolu araç geçilebilecek şekilde greyderle bir kısmını açan belediye çalışmaları yarım bıraktı. Vatandaşlar ise duruma isyan ederek yağışlı günlerde çamurdan güneşli günlerde ise tozdan evlerine gidemediklerini söyledi.

Yolun bir türlü yapılmadığını kaydeden vatandaşlar, “Namık Kemal Mahalllesi’nde bütün yollar beton asfalt  yapıldı. Sadece bu sokak yapılmadı. Belediye yolda villa inşaatından hafriyat kaldığı için yolu yapmıyor. Hafriyatta bir türlü kaldırılmıyor. Bu sokağa araba giremiyor. Yine villaların yağmur suyu giderleri gelişigüzel yola bırakılıyor. Yağmurlu günde bu sokak rezalet. Sokağın başı villa inşaatından dolayı toprakla kapatılmış. Normalde sokak çift taraflı. Şuanda sokak çıkmaz sokak gibi kullanılıyor. Belediye yetkililerinden yardım bekliyoruz. Lütfen sesimizi duysunlar” diye konuştu.