ALBAYRAK YÜKSEL’İN SEÇİM OFİSİNİ AÇTI

ALBAYRAK YÜKSEL’İN SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Süleymanpaşa’ya geldi.İlk olarak partisinin Süleymanpaşa Belediye  Başkan adayı Cüneyt Yüksel’in...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Süleymanpaşa’ya geldi.

İlk olarak partisinin Süleymanpaşa Belediye  Başkan adayı Cüneyt Yüksel’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki seçim ofisini ziyaret eden Bakan Albayrak burada halka hitap etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, belediye başkanının önemli olduğunu belirterek, Yani yerel siyaset açısından da vatandaşıyla omuz omuza olmalı, terör örgütleriyle omuz omuza değil dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Tekirdağ'ın Süleyman ilçesindeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti. Burada partililer tarafından karşılanan Albayrak, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin önemli olduğunu belirterek, Bu bir hizmet seçimi, çünkü Türkiye'de halka özellikle birebir dokunan hizmet siyasetinin bir kez daha oylanacağı ve 5 yıl boyunca bunun karşılığının alınacağı bir seçim. Ama bugün bakıyoruz, Türkiye'de 25 yıldır, çeyrek asırdır, marka olmuş bir belediyecilik, liderlik ekolü var. Cumhurbaşkanımız bunu, çeyrek asır önce Türkiye'yi geliştirecek ve dönüştürecek bir şekilde başlattı. Bugün AK Parti belediyelerinin olduğu tüm il ve ilçelerde artık altyapı sorunu diye bir şey kalmamıştır. Belediyecilik hizmeti o kadar yukarıya çıkmış ki, çöp, çamur, çukur artık tarihte dedi.

DAĞA, TERÖRE DESTEK OLDUKLARI GÖRMEDİK Mİ

Bakan Berat Albayrak, belediye imkanlarını dağa, teröre hizmet edenleri bu ülkede vatandaşların gördüğünü belirterek şunları söyledi

Türkiye'de şuna şahit olduk mu Belediye başkanı seçildikten sonra devletin imkanlarını, devletin finansal kaynaklarını, devletin sağladığı fiziki tüm altyapı, üstyapı, makineler, şunlar bunlar, kamyonlar, kepçeler, bu imkanları halkına, hemşehrisine, vatandaşına değil de dağa, terör örgütlerine, buralara, buraların finanslarına kullanan belediyeler olduğuna şahit olduk mu Televizyonlarda izledik mi bunu Çukur eylemlerinde bu makineleri ülkeyi yakıp, yıkmak için kullananları gördük mü Belediye başkanı önemli. Yani yerel siyaset açısından da vatandaşıyla omuz omuza olmalı, terör örgütleriyle omuz omuza değil. 'Ben terör örgütü mensubu değilim.' Tamam olabilir sen terör örgütü mensubu değilsin ama terör örgütü mensubuyla omuz omuza yürüdüğün zaman benim aklıma, ecdadımızın güzel bir lafı geliyor. 'Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.' Öyle değil mi Kim kimle yürüyor buna bakmak lazım. Kimi belediyeler oldu ki o gün halkıyla yan yana meydanlara indiği gibi, halkıyla birlikte yürüdüğü gibi kimi belediyeler de oldu ki özellikle onun altını çizmek istiyorum. Halkıyla birlikte meydana inip iş makineleriyle kışlaları durduran, tankların önüne çıkan belediye ve yöneticiler olduğu gibi bir Hollywood filminden bahsetmiyorum, televizyonlarda canlı yaşadık bazı şeyleri.15 Temmuz'da kimi belediyeler ve siyasiler de oldu ki televizyonun karşısına geçip elinde zappingle ayağında terlikle maç seyreder gibi 'ölü sayısı kaç kişi öldü, ne kadar oldu, kim kazanacak, kim kaybedecek ona göre pozisyon alalım, ona göre bir siyaset belirleyelim' anlayışıyla bir duruş sergiledi. Bunu da izledik mi O zaman bir belediye başkanı hayal etmeli ve talep etmeliyiz ki, sahip olmalıyız ki, aynı zaman da milletiyle, vatandaşıyla, hemşehrisiyle lafta değil, icraatta omuz omuza meydanlara inip gerekirse canını verecek cesareti yerli ve milli bir duruşta olmalı.

Albayrak daha sonra cuma namazını kılmak üzere Eski Camii’ye geldi. Çıkışta vatandaşlarla kucaklaşan bakan Albayrak esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.  Bakan Albayrak Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen “Gençlik Buluşması” programında gençlerle buluştu.